Zabawki edukacyjne

Zabawki interaktywne

Edukacyjne książeczki sensoryczne dla dzieci i niemowląt

Dostarczenie dziecku rozrywki to bardzo ważna kwestia. Warto jednak, kupując zabawki dla malucha, dokładnie przemyśleć swój wybór. Choć w sprzedaży dostępnych jest wiele gadżetów, które cieszą oko i wydają się być świetną formą umilania czasu, to nie każdy z nich rzeczywiście spełni potrzeby latorośli. Najlepiej zatem rozważyć zakup zabawki, która nie tylko ciekawie się prezentuje, ale posiada również walory edukacyjne. Proponujemy cały szereg kreatywnych rozwiązań dla niemowląt i starszych pociech.

Jakie zabawki dziś najlepiej uczą?

Niektórzy opiekunowie twierdzą, że mądre dziecko zabawi się wszystkim. Tak samo argumentują więc swój brak hojności, jeśli chodzi o kupowanie dziecięcych zabawek. Owszem, dzieci są z natury ciekawymi świata odkrywcami, więc teoretycznie każdy przedmiot znaleziony w domu może być dla nich atrakcyjny, lecz nie każdy będzie wspierał ich prawidłowy rozwój. Choć starsze pokolenia z powodzeniem wychowały się bez innowacji, to jednak dlaczego nie korzystać z dobrodziejstw, które współcześnie oferuje bardziej zaawansowana technika?

Nowoczesne zabawki są nastawione na angażowanie wszystkich zmysłów malucha. To nie tylko oddziaływanie wyrazistymi kolorami, ale także dźwiękami i niespotykanymi fakturami. W pierwszych miesiącach i latach swojego życia dziecko przyswaja bardzo dużo informacji, chłonąc wszystko niczym gąbka. Urządzenia interaktywne do zabawy pokazują maluchowi całe bogactwo i wielowymiarowość świata, który go otacza.

Zadaniem współczesnych gadżetów i zabawek dla dzieci jest pobudzanie dziecięcej wyobraźni, wspomaganie funkcji motorycznych, oraz wspieranie prawidłowego rozwoju najmłodszych. Dzięki tego typu zabawkom już kilkuletnie szkraby są w stanie np. pięknie liczyć czy wypowiadać płynnie słowa po polsku, i angielsku. Dzieci, które miały do dyspozycji zabawki edukacyjne łatwiej adaptują się w szkole i szybciej chłoną wiedzę, aniżeli ich rówieśnicy. Wybierając zabawkę dla dziecka, lepiej kupić taką, która posiada wiele przydatnych funkcji, niż decydować się na cokolwiek z powodu braku czasu.

Przyrządy do zabawy na podłodze K's Kids

Bobasy siedzące, które nie potrafią jeszcze samodzielnie się przemieszczać, często z nudów po prostu płaczą i domagają się noszenia na rękach. Wystarczy jednak zainwestować w kolorową matę edukacyjną, aby przekonać malucha, że zabawa z poziomu parteru też może być sympatyczna. Przepięknie prezentują się nasze maty z motywem dżungli lub oceanu. Przenośną matę można montować w dowolnym miejscu. W zestawie znajdują się pluszowe zwierzątka oraz wiele szeleszczących elementów, które na dłużej przyciągną uwagę malucha. To idealne rozwiązanie zarówno, jeśli chodzi o samodzielną zabawę, jak i czas spędzany z rodzicami. Bawiąc się na macie, dziecko pozostaje w wygodnej pozycji i ma długotrwałą frajdę.

Alternatywą dla mat edukacyjnych są specjalne namiociki dla dzieci. Polecamy namiot z motywem nocnego safari lub namiot imitujący królewski zamek. W takiej twierdzy każdy mały indywidualista będzie mógł poczuć się bezpiecznie i wyjątkowo. Dawniej na czterech krzesłach rozwieszało się koc, tworząc prowizoryczny domek. Dziś można zakupić gotową wersję. Namiot można rozkładać w domu, na balkonie lub w ogrodzie, jeśli pogoda na to pozwoli.

Sensoryczne gadżety K's Kids działające na wszystkie zmysły

Wśród najmłodszych największą popularnością cieszą się przedmioty grające, wydające dźwięki i różne odgłosy, gdy się ich dotknie. Zabawki sensoryczne to takie, które służą do dotykania, oglądania i słuchania, gdyż dają wrażenia angażujące wzrok, słuch i dotyk. Przykładem jest chociażby muzyczny bębenek czy gwiazdka Patrick. Zabawki tego typu są przyjemne w dotyku. Zazwyczaj przypominają oryginalny patchwork składający się z wielu różnych elementów i zróżnicowanych materiałów, aby bobas poczuł różnicę, dotykając ich.

Naciskanie określonych obszarów wiąże się natomiast z wydobywaniem się dźwięków. Są to zwykle wpadające w ucho melodyjki lub imitacje odgłosów, jakie wydają znane zwierzątka. W niektórych zabawkach sensorycznych występują też przypinane gryzaki dla maluchów, które są na etapie wkładania wszystkiego do buzi, gdyż oczekują na pojawienie się ząbków. To doskonała możliwość połączenia zabawy z masażem wrażliwych dziąseł.

Zabawki sensoryczne kształtują dużą i małą motorykę u dziecka, wspierając rozwój fizyczny szkraba na każdy etapie. Wspomagają także jego rozwój poznawczy, gdyż uczą skupienia, kreatywności i logicznego myślenia. W przyszłości dziecko może uniknąć kłopotów z nauką i zapamiętywaniem faktów. Zabawki angażujące zmysły uczą także wyrażania emocji i reakcji adekwatnych do danej sytuacji. Mogą zatem wpływać na prawidłowe wzrastanie dziecka pod wieloma względami, działając na rozmaite obszary jego egzystencji. To doskonały pakiet startowy na dorosłe życie.

Zabawki z elementami do dopasowania

Nieśmiertelnymi zabawkami edukacyjnymi są klocki. Kiedyś wyłącznie drewniane, szare i ponure. Obecnie pojawiają się w zupełnie nowych odsłonach. Są barwne i napawają optymizmem. Układanie wieży z klocków to jedna z ulubionych form rozrywek dla dzieciaków na całym świecie, jednak z klockami można robić znacznie więcej. Wiele edukacyjnych zabawek opartych jest na dopasowywaniu elementów. Wskazać można np. miękki sorter z klockami Patrick. To uroczy króliczek z otworami w różnych kształtach, do których trzeba wrzucić pasujące elementy. W ten sposób maluchy nabywają zdolność kojarzenia, rozróżniania figur i kolorów, precyzji. Kształtują wówczas także koordynację wzrokowo - ruchową, co jest bardzo ważną umiejętnością chociażby przy nauce samodzielnego jedzenia.

Pchacze i jeździki K's Kids

Dzieci, które zaczynają chodzić, muszą najpierw zaliczyć wiele upadków, zanim opanują właściwe zachowywanie równowagi. Pomocne w nauce stawiania pierwszych kroków są jeździki i pchacze. Zabawki na kółkach wyposażone są z tyłu w praktyczne uchwyty, na których dziecko może się opierać. Pchając zabawkę, maluch ma sporo radości, a jednocześnie łatwiej mu przejść chociaż kilka metrów, gdyż jeździk pomaga mu zachować pionową pozycję ciała. Pchacze to nie tylko zabawki służące do nauki chodzenia. Zawierają także klocki, pomniejsze elementy i przyciski grające, więc mają uniwersalne zastosowanie.

Postulat bezpieczeństwa

Zabawki darowane pociechom każdorazowo muszą przejść staranną selekcję dokonaną przez rodziców lub opiekunów. Gadżety mają nie tylko dawać przyjemność i uczyć, ale muszą także być w pełni bezpieczne dla najmłodszych. Dlatego właśnie polecamy zabawki edukacyjne i interaktywne od sprawdzonych producentów. Wszystkie produkty przechodzą skomplikowane testy jakości i sprawdzają się w praktyce.

Nasze towary można zamówić online i otrzymać je w krótkim czasie. Korzystamy z gwarancji ochrony kupującego, a pozytywne opinie naszych stałych klientów są dla nas najlepszą rekomendacją. Oferujemy zabawki na miarę potrzeb każdego dziecka niezależnie od jego wieku. Pomagamy rodzicom aktywnie wspierać rozwój ich latorośli. Jeśli szukasz konkretnej zabawki edukacyjnej i interaktywnej, koniecznie sprawdź nasz szeroki asortyment!