Zabezpieczenia do łóżek, mebli i na schody dla dzieci (76x)

Zabezpieczenia do łóżek, mebli i na schody dla dzieci

Kiedy w życiu rodzica pojawia się dziecko, towarzyszy temu uczucie niesamowitej radości i spełnienia. Niezależnie od tego posiadanie dziecka wymaga od rodziców sprawowania nad nim szczególnej opieki.

Proces nauki chodzenia, mówienia, poznawania świata jest długi, zatem przez cały okres dziecięcy obowiązkiem rodziców jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa zarówno na zewnątrz jak i w domu. Obecnie na rynku można znaleźć wiele akcesoriów i sprzętów, które zapewnią bezpieczne dorastanie Twojemu dziecku. Zatem na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania zabezpieczeń niezbędnych dla ochrony pociechy?

Bramka zabezpieczająca dla dziecka

Bramka zabezpieczająca sprawdzi się w szczególności w domu jednorodzinnym, w którym znajdują się schody, które stanowią duże niebezpieczeństwo w przypadku dziecka, które nie jest w stanie poruszać się samodzielnie i sprawnie. Co więcej, bramki zabezpieczające chronią również miejsca, które nie mogą być dostępne dla dzieci.

Ostatnim fenomenem wśród rodziców są bramki składane, elastyczne. Dotychczas najczęściej wybierane były bramki standardowe, w typie furtki zewnętrznej. Natomiast obecnie popularnością cieszy się bramka składana, którą przytwierdza się przy pomocy śrub do framugi drzwi i w zależności od potrzeby może być zwijana lub rozwijana. Ten mechanizm pozwala oszczędzić miejsce w pomieszczeniu, co jest zdecydowanie świetnym rozwiązaniem dla małego mieszkania.

Łatwość montażu, mała ilość zajmowanego miejsca oraz wytrzymały materiał zapewnią jednocześnie pełne bezpieczeństwo Twojemu dziecku jak i świetnie dopasuje się do wystroju wnętrza. Dzięki bramce zabezpieczającej można wyznaczyć dziecku bezpieczny teren do poruszania się, co zapewnia mu 100% bezpieczeństwa.

Zabezpieczenie szafek i szuflad - zabezpieczenia do mebli

Dorastające dziecko jest pełne wiedzy i ciekawe świata. Wobec tego przeszukiwanie szafek, wspinanie się po komodach, półkach, i szufladach jest zwyczajnym zachowaniem dziecka, spowodowanych ciekawością. Jednak z perspektywy rodzica jest to działanie bardzo niebezpieczne i prowadzące do wielu urazów. Dlatego właśnie warto postawić na zabezpieczenia do mebli.

Dzięki zabezpieczeniom szafek i szuflad można skutecznie uniknąć niechcianego otwierania szaf i szafek przez dzieci. Obecnie na rynku istnieje szeroki wachlarz zabezpieczeń mebli, które uniemożliwiają dziecku otwarcie szafki bądź szafy. Jednak miejsce przechowywania jest łatwo dostępne dla rodziców. Mechanizm działania tego rodzaju zabezpieczeń polega na połączeniu ze sobą uchwytów szafek, przy pomocy stosowanego zabezpieczenia.

Usunięcie go z uchwytów wymaga precyzji i nieco siły, zatem skutecznie chronią szafki przed otwarciem przez dziecko. Mogą one również mieć postać pasków, stworzonych z wytrzymałego włókna. Wówczas przytwierdza się je do powierzchni frontów szafek, po obu stronach i zamyka na zatrzask. Zabezpieczenie szafek i szuflad zapobiega powstawaniu urazów, siniaków i stłuczeń u dzieci i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo.

Zabezpieczenie na okna przeciw dzieciom

Przy posiadaniu dziecka bardzo istotne jest zabezpieczenie okien. Maluchy rosną stosunkowo szybko, nabierają siły i sprytu a ich ogromna ciekawość nie pozwala im przejść obojętnie obok okna na świat. Zatem warto jest zamontować zabezpieczenie w oknach i drzwiach balkonowych. Wówczas otwarcie okna będzie wymagało mocnego wciśnięcia przycisku, znajdującego się obok klamki.

Siła jaką należy przyłożyć do wciśnięcia przycisku będzie problematyczna dla dziecka, natomiast rodzic z łatwością będzie mógł otworzyć okno bądź drzwi. Tego rodzaju zabezpieczenie chroni dziecko przed wypadnięciem z okna i doznaniem bardzo poważnych urazów. Co więcej, zamontowany mechanizm uniemożliwia zatrzaśnięcie drzwi, zatem jeśli dziecko wyjdzie na balkon, w każdym momencie rodzic będzie miał możliwość dostania się do niego.

Jak również maluch nie ma możliwości zatrzaśnięcia drzwi, podczas gdy rodzic znajduje się na balkonie. Istotny jest również fakt, że na rynku można z powodzeniem znaleźć mechanizmy zabezpieczenia okna, które działają również w trybie mikrowietrzenia, czyli wówczas gdy klamka ustawiona jest w pozycji 45 stopni.

Zabezpieczenia stołów przed dzieckiem

Zabezpieczenia rogów stołów i stolików kawowych jest szczególnie istotne podczas nauki raczkowania i chodzenia. Wówczas dziecko, doskonaląc swoje umiejętności poruszania się, staje przy meblach, ale również się przy nich przewraca. Warto jest zatem zainwestować w zabezpieczenia umieszczane na rogach stołów, stolików czy mebli.

Producenci artykułów dziecięcych aktualnie posiadają bardzo szeroką ofertę tego rodzaju zabezpieczenia. Dużym plusem jest łatwość w montażu, ponieważ wystarczy jedynie nałożyć ochraniacz na rogi mebli. Akcesorium jest całkowicie bezpieczne dla dzieci, ponieważ wykonane jest z bezpiecznego tworzywa, spełniającego wszelkie unijne i krajowe normy bezpieczeństwa.

Zabezpieczenie jest niezbędnym elementem w domu, w którym pojawiło się dziecko. Zapewnia ono bezpieczeństwo zarówno maluchowi uczącemu się chodzić jak również starszym dzieciakom, które zatraciły się w świetnej zabawie.

Alarm dźwiękowy do samochodu

Alarm dźwiękowy jest to niezbędny element wyposażenia samochodu podczas posiadania dziecka, w szczególności posiadającego umiejętność samodzielnego chodzenia. Alarm dźwiękowy idealnie sprawdzi się w czasie cofania, ponieważ wówczas gdy dziecko znajdzie się w martwym punkcie, kierowca zostanie natychmiast o tym powiadomiony.

Faktem jest, iż z uwagi na niski wzrost, maluch nie jest dobrze widoczny podczas cofania. Dzięki alarmowi można zapobiec ciężkim urazom i wypadkom. Tego rodzaju zabezpieczenie jest bardzo łatwe w montażu, ponieważ wystarczy umieścić je ponad światłami cofania, przy pomocy wbudowanego magnesu. Przy pomocy czujnika i głośnego alarmu dźwiękowego samochód poinformuje kierowcę, jeśli podczas cofania, na drodze stanie dziecko.

Zaślepka do gniazdka przed dzieckiem

Kolejnym niebezpieczeństwem dla dziecka, znajdującym się w domu, są gniazdka. Ogromna ciekawość i głód wiedzy mogą powodować u dziecka chęć poznania działania gniazdka elektrycznego. Jednak fakt, iż znajduje się ono pod dużym napięciem stanowi poważne ryzyko zdrowia dziecka. Wobec tego warto jest zaopatrzyć mieszkanie lub dom w zaślepki do gniazdka.

Są one bardzo łatwe w montażu i demontażu, ponieważ wystarczającym jest jedynie włożenie zaślepki do gniazdka. Nie wymagają one klejenia, wiercenia czy rozmontowywania gniazdka elektrycznego. Co ważniejsze, zapewniają one bezpieczną zabawę dziecku, ponieważ zabezpieczają gniazdko przed możliwością włożenia w nie różnych przedmiotów. Dzięki stosowaniu zaślepek do gniazdek elektrycznych Twoje dziecko jest całkowicie bezpieczne.

Jak widać bardzo ważne dbanie o bezpieczeństwo dziecku we własnym domu, nie tylko w przypadku łóżek. Barierka do łóżka oraz inne produkty poprawiające bezpieczeństwo dziecka, jak choćby elektroniczne nianie, to tylko cześć naszej oferty. Nasze barierki do łóżek to łatwy montaż, wysoka jakość oraz skuteczność.