MINILAND GROW BEYOND

Zabawki edukacyjne

Zabawki interaktywne

Grzechotki i gryzaki dla dzieci

Miniland Educational zabawki edukacyjne

Jest to typ zabawek, który ma na celu poprawę rozwoju fizycznego, jak również i umysłowego dziecka. Zabawki tego typu mają bowiem za zadanie oddziaływać na zmysły dziecka, takie jak, chociażby dotyk, czy też wzrok lub słuch dziecka.

Pamiętajmy, że małe dzieci poznają świat właśnie poprzez podstawowe zmysły. Między innymi z tego powodu małe dzieci często biorą do ust różnego rodzaju przedmioty, które nie zawsze są dla nich bezpieczne. Aby to zminimalizować, stosuje się specjalnie przystosowane do tego zabawki sensoryczne.

Obecnie przyjmuje się, że na im więcej zmysłów działa dana zabawka, tym lepiej dla dziecka. Doskonałym przykładem tego typu zabawki, jest dostępna w naszym sklepie zabawka firmy Miniland Educational śpiewający potworek. Zabawka ta ma za zadanie oddziaływać na takie zmysły dziecka jak, chociażby:

A to tylko niewielka liczba zmysłów, na jakie ma zadanie oddziaływać zabawka. Między innymi dla tego specjaliści zalecają kupowanie tego typu zabawek we wczesnym okresie rozwoju dziecka. Pamiętajmy również że poprzez dotyk oraz między innymi ściskanie zabawki, dziecko rozwija swój układ kostno-mięśniowy.

Zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne mają za zadanie przede wszystkim wspomóc rozwój emocjonalny oraz edukację dziecka. Mogą one stanowić swoiste źródło wiedzy dla dziecka na dany temat. Ponadto zabawki tego typu stanowią doskonały element stymulujący różnego rodzaju połączenia nerwowe w umyśle dziecka, przez co bawiąc się nimi.

Między innymi z tego powodu wielu psychologów zaleca rodzicom kupno tego typu zabawek dla swoich pociech. Doskonałym przykładem mogą być tutaj zabawki firmy Miniland Educational, takie jak między innymi:

Co ciekawe, tego typu zabawki mają swoje odpowiedniki dla dzieci w każdym wieku. Zabawki tego typu ponadto mocno oddziaływają na wyobraźnię dziecka. Umożliwiają one bowiem między innymi wcielanie się przez dziecko w różnego rodzaj role, takie jak, chociażby kucharza, czy też wspomnianego przez nas wcześniej majsterkowicza. Między innymi z tego powodu zabawki tego typu cieszą się ogromną popularnością od lat. Są one również wykorzystywane, w przypadku gdy dziecko ma różnego problemy na przykład z nauką, czy też koncentracją.

Zabawki interaktywne

Zabawki interaktywne, podobnie jak ich sensoryczne odpowiedniki, mają za zadanie wspomóc rozwój dziecka, poprzez stymulowanie jego zmysłów. W przeciwieństwie jednak do zabawek sensorycznych zabawki interaktywne mają za zadanie sprawić, że dziecko aktywnie podejmie konkretne działania. Między innymi wśród zabawek tego typu produkowanych przez Miniland Educational znajdziemy między innymi:

Jak można więc zauważyć, zabawki tego typu stawiają przede wszystkim na oddziaływanie na dziecko, poprzez dźwięki, ale nie tylko. Między innymi z tego powodu stosuje się przy na przykład nauce rytmiki. Doskonałym przykładem może być tutaj wspomniana przez nas wcześniej orkiestra, na której dziecko może wybijać odpowiednie rytmy.

Ponadto niektóre z nich mogą sprawić, że u dziecka niejako aktywują się różnego rodzaju ukryte, nieznane wcześniej przez rodziców talenty. Między innymi z tego powodu warto rozważyć kupno tego typu zabawek. Są one bowiem doskonałym sposobem na stymulowanie rozwoju dziecka.

Gryzaki i grzechotki

O prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka należy zadbać już w wieku niemowlęcym. Niestety, w tym dziecku, ilość zabawek wspomagających rozwój dziecka jest dosyć mocno ograniczona. Nie oznacza to jednak, że nie ma ich wcale. Doskonałym przykładem tego typu zabawek, mogą być między innymi różnego rodzaju grzechotki oraz gryzaki firmy Miniland Educational.

W przypadku gryzaków posiadają one dwie szczególnie ważne zalety, a mianowicie:

Nieco inaczej w przypadku niemowląt działają grzechotki. Działają one bowiem podobnie jak zabawki sensoryczne. Z jednej bowiem strony, stymulują one bowiem zmysły dziecka, poprzez wywoływany w wyniku ruchu, dźwięk. Po drugie wpływają one na dotyk, dzięki nim bowiem dziecko rozwija swoją sensorykę. Z jednej strony dziecko czuje poprzez dotyk grzechotkę, z drugiej zaś strony może ono w ten sposób ćwiczyć między innymi chwyt rączki. Ponadto grzechotka, podobnie jak gryzak, pozwala dziecku na wyładowanie emocji.

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ