Akcesoria do podróży dla dziecka

BeSafe Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży - do czego służy

Co to jest adapter do pasów bezpieczeństwa dla ciężarnych? Jest to specjalny materiał z paskiem, który mocuje się do samochodowego pasa bezpieczeństwa. Możesz go używać na dowolnym miejscu w samochodzie. Niektóre modele mogą być wyposażone w adapter pasa do systemu Isofix.

Lekki i łatwy do złożenia, można go przechowywać w samochodzie lub nosić w torebce. BeSafe adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży nie może być w żadnym miejscu wgnieciony, a cała jego powierzchnia musi swobodnie przylegać do ciała ciężarnej. Aby jak najlepiej chronić pasażera, nie zakładaj ciężkich kurtek ani wielu warstw odzieży. Postaraj się przymocować go jak najbliżej ciała, tak jak zabezpieczenie pasów bezpieczeństwa w nosidełku.

Jednym z najprostszych i najbardziej uniwersalnych jest adapter BeSafe, który można stosować już od drugiego miesiąca ciąży. Ale ciąża nie oznacza, że nie możesz spełniać się jako żona czy pracownik. Bez przeciwwskazań medycznych możesz dalej wypełniać obowiązki zawodowe, podróżować i realizować swoje pasje.

Jeśli często korzystasz z samochodu, zatem trudniej jest prowadzić w fotelu kierowcy, gdy ciążowy brzuszek jest już nieco większy. Nie chcesz się schylać, ale obawiasz się, że pas będzie cię obciążał i doprowadzi do problemów zdrowotnych? Idealnym na to rozwiązaniem jest właśnie BeSafe adapter do pasów bezpieczeństwa dla ciężarnych kobiet.

Funkcjonalny adapter do pasów bezpieczeństwa

Jeśli kobieta w ciąży nie zapięła pasów bezpieczeństwa podczas wypadku, zderzenie czołowe może uszkodzić kręgosłup, czaszkę, mostek, a zwłaszcza brzuch. Urazy są znacznie rzadsze, gdy zapięte są pasy bezpieczeństwa, ale niestety zbyt ciasne pasy mogą poważnie zranić rozwijający się płód. Adapter do pasów bezpieczeństwa umożliwia przejście pasa pod brzuszkiem ciążowym.

Wielu ekspertów uważa, że adaptery należy stosować od początku ciąży, aby zapobiec przypadkowemu odklejeniu się łożyska. Jest to również dodatkowe zabezpieczenie zapobiegające poronieniu w przypadku zbyt mocnego naciśnięcia hamulca lub zderzenia. Używanie adaptera do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży sprawi, że Twoja podróż będzie bardziej komfortowa. Adapter do pasów jest w najlepszym położeniu i nie musisz się martwić o zdrowie swojego dziecka.

Od kiedy używać adaptera do pasów bezpieczeństwa?

Równie ważne jest też określenie, kiedy potrzebny jest adapter do pasów bezpieczeństwa w samochodzie przyszłej mamy? Adaptery nie są niezbędne dla kobiet w ciąży, ale są najlepszym sposobem na ochronę mamy i dziecka w samochodzie.

Warto pamiętać, aby wybrać sprawdzony adapter do pasów bezpieczeństwa, a także nosidełko, które zostało zatwierdzone przez niezależne testy bezpieczeństwa. Adapter do pasów zwykle nie jest potrzebny przez kilka pierwszych tygodni ciąży, ale możesz rozważyć jego zakup już w tym momencie. Rosnący brzuszek może powiększać się z tygodnia na tydzień, dlatego warto odpowiednio wcześnie przygotować się na zmiany. Nie warto kupować adaptera na ostatnią chwilę. Ciąża może osłabić i uniemożliwić zakupy.

Adapter do pasów bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży - jaki wybrać?

Obecnie na rynku najbardziej popularne są dwa rodzaje adapterów do pasów bezpieczeństwa: typ fotelika (siedziska) oraz typ montowanego pod siedzeniem samochodu. Adapter do pasa ciążowego w kształcie siedziska powinien być dostosowany zarówno do rozmiaru siedziska, jak i kształtu ciała matki.

Poduszka powinna mieć wysokiej jakości system mocowania, który mocuje ją do fotela, tak aby nie przesuwała się podczas użytkowania. Ponadto pas biodrowy prowadzony przez adapter powinien umożliwiać łatwą regulację w miarę wzrostu brzuszka. BeSafe Adapter do pasów bezpieczeństwa w poduszce jest mały, łatwy w montażu i może być używany przez przyszłe mamy.

Drugie rozwiązanie to adapter montowany pod fotelem samochodowym. Ma to postać dodatkowego pasa bezpieczeństwa, który łączy się z klamrą pośrodku siedzenia między udami kierowcy. Takie adaptery do pasów są bardzo wygodne, ponieważ pozwalają szybko dopasować długość pasa biodrowego. Niestety są one dość skomplikowane w montażu, więc przenoszenie adaptera z miejsca na miejsce może zająć trochę więcej czasu.

W takim przypadku kobieta w ciąży może potrzebować czyjejś pomocy. Kupując adapter pasa ciążowego, upewnij się, że produkt posiada wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Adapter należy przetestować w warunkach zbliżonych do zderzenia na drodze.

Stosowanie adaptera do pasów bezpieczeństwa dla ciężarnych - czy to jest bezpieczne?

Polskie przepisy ruchu drogowego teoretycznie zezwalają kobietom w ciąży na korzystanie z samochodu bez zapinania pasów bezpieczeństwa. Warto zastanowić się, czy takie „nierozsądne” postępowanie rzeczywiście powinno obowiązywać. Brak zapiętych pasów bezpieczeństwa to nie tylko duże zagrożenie dla samej kobiety, ale także śmiertelne zagrożenie dla jej nienarodzonego dziecka.

Co się stanie, jeśli zderzysz się czołowo z nadjeżdżającym pojazdem? W „najlepszym” przypadku kobieta może uderzyć w kierownicę, uszkadzając w ten sposób kręgosłup, kości czaszki, a także klatkę piersiową i, co najgorsze - brzuch. Prawdopodobnie w takim wypadku jest to śmiertelne zagrożenie dla nienarodzonego dziecka. Czy zapinanie standardowych samochodowych pasów bezpieczeństwa zwiększa bezpieczeństwo kobiet?

Tak, jednak nie można tego powiedzieć o dziecku w brzuchu kobiety. Może ono zostać zmiażdżone przez pasy napinające się podczas zderzenia czołowego. Oba te działania są dość dalekie od bezpiecznej jazdy samochodem i nie powinny przytrafić się żadnej rozsądnej osobie. Ale co może zrobić kobieta w ciąży, aby bezpiecznie usiąść za kierownicą (lub też podróżować jako pasażer)?

Popularnością cieszą się produkty z firmy BeSafe. Instrukcje producenta w pełni wyjaśniają, jak działa adapter i konieczność jego używania. Dzięki adapterowi do pasów bezpieczeństwa BeSafe pas biodrowy przechodzi pod płód. Besafe Adapter powinien być stosowany we wczesnym okresie ciąży, aby zmniejszyć ryzyko odklejenia się łożyska i poronienia w wyniku nagłego zahamowania pojazdu lub wypadku.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ