Gniazdka niemowlęce, Kokony dla niemowląt (10x)

Czym jest kokon niemowlęcy?

Kokon niemowlęcy, zwany inaczej gniazdkiem (ze względu na swój kształt, który rzeczywiście przypomina ptasie gniazdo) to gadżet, którego głównym zadaniem jest zapewnienie dziecku komfortu i poczucia bezpieczeństwa.

Na nasz rynku pojawił się on stosunkowo niedawno, szybko zyskuje jednak coraz większą popularność. Pomysłodawcami kokonów byli Szwedzi, skąd produkt szybko rozprzestrzenił się na inne kraje skandynawskie, by w końcu trafić nie tylko do Europy, ale także na cały świat.

Niemowlę w pierwszych tygodniach po urodzeniu najlepiej czuje się w miejscach, które przypominają mu pobyt w brzuchu mamy, a więc tam gdzie jest ciepło, przytulnie i spokojnie. Warunki takie gwarantuje właśnie gniazdko, sprawiając że dziecko wycisza się i relaksuje. Jest to jednocześnie przenośne łóżeczko i leżaczek, wyglądające jak materacyk otoczony miękkim wałkiem, który pozwala stworzyć maluchowi odrębną, spokojną przestrzeń. Powierzchnię przeznaczoną do leżenie można regulować poprzez ściągacze zamontowane na końcach wałków, dzięki czemu wielkość kokonu można łatwo dostosować do rozmiaru dziecka.

Podstawowe cechy kokonów niemowlęcych

Choć produkt w swojej budowie wydaje się niezwykle prosty może okazać się bardzo istotnym elementem niemowlęcej wyprawki, który znacznie ułatwi życie świeżo upieczonym rodzicom, jest to bowiem produkt prawdziwie wielozadaniowy.

Ponieważ już w przypadku najmłodszych dzieci należy bardzo uważać, by nie sturlały się podczas leżenia, choćby na kanapie, gniazdko doskonale zadba o bezpieczeństwo malucha. Zamiast okładania dziecka z każdej strony poduszkami wystarczy włożyć je do kokonu.

Kokony dla niemowląt, ze względu na swoją mobilność, łatwo zabrać ze sobą i położyć choćby na podłodze w łazience, kiedy któryś z rodziców chce wziąć prysznic mając jednocześnie dziecko na oku. W podobny sposób niemowlę może towarzyszyć domownikom podczas sprzątania i gotowania- dziecko spokojnie śpi sobie w kokonie, a mama lub tata zajmują się codziennymi obowiązkami bez konieczności ciągłego zaglądania do dziecięcego pokoju.

Położony w niemowlęcym łóżeczku kokon chroni dziecko przed bolesnym uderzeniem w szczebelki, zapewniając mu jednocześnie przyjemną przestrzeń, w której czuje się bezpiecznie. W łóżku rodziców gniazdko chroni malucha przed przypadkowym przygnieceniem lub stoczeniem się z łóżka.

Na wyjazdach kokon potrafi doskonale zastąpić łóżeczko turystyczne, w domu zaś sprawdzi się w roli maty do zabawy, na której dziecko może wygodnie ćwiczyć tak ważną umiejętność, jaką jest leżenie na brzuszku.

Dla dzieci w jakim wieku przeznaczone są gniazdka niemowlęce?

Kokony przeznaczone są dla dzieci już od momentu urodzenia, w i zależności od wielkości niemowlaka mogą posłużyć nawet do końca 1 roku życia, wszystko z powodu regulacji, która pozwala na zwiększanie lub zmniejszanie wymiarów gniazdka.

Należy jedynie pamiętać, że w przypadku dzieci, które potrafią już samodzielnie siadać, nie należy stawiać kokonu na wysokości, aby maluch z niego nie wypadł. Kiedy dziecko poczuje się już pewniej w nowej rzeczywistości i nie będzie wymagało kokonu w celu zwiększenia poczucia bezpieczeństwa można stosować go po prostu jako wkładkę do łóżeczka. Nie tylko ochroni to ruchliwego malca przed bolesnym spotkanie ze szczebelkami, ale może być potraktowane jako zwykła przytulanka.

Czym należy się kierować wybierając kokon dla dziecka?

Aby kokon naprawdę dobrze spełniał swoją rolę podczas wyboru konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • jakość oraz materiał, z którego wykonane jest gniazdko- co jest niezwykle istotne w przypadku małych dzieci. Wszelkie zastosowane do szycia tkaniny powinny posiadać niezbędne certyfikaty, zdobiące materiał nadruki muszą być wykonane przy pomocy barwników bezpiecznych dla dzieci. Warto, by materiał, którym wypełniony jest kokon był hipoalergiczny, a całość porządnie uszyta i przyjemna w dotyku, delikatną skórę niemowlaka niezwykle łatwo bowiem podrażnić.
  • bezpieczeństwo dziecka- co w sposób znaczący wiąże się z jakością wykonania produktu. Boki gniazdka powinny być bowiem na tyle wysokie, by zabezpieczyć dziecko przed upadkiem, w środku miejsca powinno być z kolei tyle, by zagwarantować maluchowi swobodny dostęp powietrza. Warto zwrócić również uwagę na brak troczków czy tasiemek, w które dziecko mogłoby się zaplątać, oraz na stopień twardości dna- w zbyt miękkie niemowlę może się zapadać co także może utrudniać swobodne oddychanie.
  • wielkość- tutaj wybór to już kwestia preferencji rodziców, uzależniona w dużej mierze od tego, ile miejsca w domu lub mieszkaniu posiadają, jak często podróżują, czy na jaki czas użytkowania kokonu są nastawieni. Ponieważ w ofercie dostępne są zarówno gniazdka duże, jak i te w mniejszych rozmiarach, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
  • wygląd- ponieważ kompletując dziecięcą wyprawkę niezwykle ważny jest także fakt wzajemnego dopasowania jej elementów, sam wygląd kokonu także odgrywa niebagatelną rolę. Wybór zarówno wzorów, jak i tkanin, z których wykonane są gniazdka jest jednak na tyle duży, że wybór tego wymarzonego na pewno nie okaże się problemem a sam kokon będzie stanowił doskonałe uzupełnienie dziecięcego pokoju.

Kokon niemowlęcy - czy warto?

Podsumowując powyższe rozważania kokon niemowlęcy to element, którym naprawdę warto się zainteresować. Nie tylko pozwala on zadbać o bezpieczeństwo malucha w różnych miejscach w domu, ale sprawia, że wspólne spędzanie czasu podczas codziennych zajęć jest znacznie łatwiejsze.

Docenią go także mamy karmiące, które często dla wygody swojej i dziecka decydują się na spanie we wspólnym łóżku- dzięki kokonowi będzie to nie tylko komfortowe, ale także bezpieczne. Wspólna zabawa, spokojny sen w trakcie wyjazdu czy łatwa zmiana pieluszki- w każdej z tych sytuacji kokon może okazać się niezastąpiony.

Ponieważ pozycja leżąca jest tą najbardziej naturalną, a więc i najzdrowszą dla niemowlaka, gniazdko nie wpłynie w żaden negatywny sposób na rozwój ruchowy dziecka, a wręcz może go wspomóc, jeśli będzie wykorzystywany do ćwiczenia nowych umiejętności. Wygodne gniazdko niemowlęce to jeden z bardziej przydatnych artykułów dla dzieci. Pełni wiele funkcji i posłuży przez długi czas, sprawdzi się w wielu codziennych sytuacjach. Pomoże w nauce leżenia na brzuszku, siedzenia, podnoszenia główki, zapewni dziecku poczucie bezpieczeństwa oraz zdrowy sen. Możesz mieć pewność, że to dobry wybór już od pierwszych dni życia. Zobacz gniazda niemowlęce w naszym sklepie, wykonane z najwyższej jakości materiałów, pochodzące od renomowanych producentów. Wybierając nasze kokony niemowlęce zapewnisz dziecku bezpieczną przestrzeń i warunki do zdrowego rozwoju. Kokon dla niemowlaka pokochali zarówno rodzice jak i ich dzieci. Kokony dla dzieci to idealne rozwiązanie. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu internetowego. Nasz sklep to wysoka jakość produktów, profesjonalna obsługa, szybka wysyłka, sprawna obsługa, atrakcyjne ceny.

DARMOWA
WYSYŁKA od 300 zł
DZIAŁAMY
33 lata
WYSYŁKI
ZAGRANICZNE
ATESTOWANE
PRODUKTY