Prezenty na roczek (115x)

DARMOWA WYSYŁKA
AL-G6-P-PL
0+
Alilo Króliczek Honey G6 - różowy
Alilo Króliczek Honey G6 - różowy
339

Prezenty na roczek, Zabawki na prezent dla rocznego dziecka

Pierwsze urodziny dziecka to wydarzenie ważne i przejmujące w każdej rodzinie. Tak małe dzieci, ciągle jeszcze rozwijające się i poznające świat, potrzebują niebywałej ilości uwagi i poświęconego im czasu. Prezent, jaki zamierzamy podarować takiemu maleństwu, powinien być przemyślany i wybierany z troską. Dzisiejsze zabawki dają ogromne możliwości rozwoju, nie tylko bawią, ale potrafią także i uczyć.

Prezent dla rocznego dziecka może być również funkcjonalny, służyć mu jako coś pomocnego, zawsze jednak powinien zawierać w sobie element zabawy, ponieważ małe dzieci szybko nudzą się zwykłymi przedmiotami. Kluczowe będą tu kolory, które przyciągają uwagę dziecka oraz pobudzą do działania zmysł wzroku.

Warto również zwrócić uwagę na to, czy wybierana przez nas zabawka wydaje dźwięki. W rozwoju rocznego dziecka istotnym jest, aby umysł malucha stymulowany był równocześnie na kilku płaszczyznach, ponieważ wtedy daje to najlepsze i najszybsze efekty.

W trosce o nasze pociechy, należy przykładać dużą wagę do sposobu, czym i w jaki sposób się z nim bawimy. Dobór odpowiednich zabawek jest tutaj kluczowy, a połączenie elementu edukacyjnego z ciekawymi wzorami oraz dźwiękami, zapewni wartościową i pełną radości rozrywkę.

Pierwsze urodziny dziecka, a zabawki które uczą

W wychowywaniu dziecka, już od jego najmłodszych lat powinniśmy stawiać na edukację oraz rozwój. Roczne dziecko dopiero wkracza w poznawanie świata, zaczyna odkrywać stopniowo rządzące nim prawa i dowiaduje się, czym są otaczające je przedmioty. Genialnym pomysłem na prezent dla takiego malca będą więc interaktywne zabawki. Jedną z najlepszych metod uczenia się dla dzieci, jest nauka przez zabawę, czyli coś, co kochają one najbardziej.

Tak przemycona wiedza, pozwala pozyskać nowe umiejętności, bez czasu oraz miejsca na nudę. Interaktywne zabawki uczą dzieci przede wszystkim logicznego myślenia oraz faktu, że każde ich działanie powoduje jakiś skutek.

Zostaje więc rozwinięta u nich umiejętność myślenia przyczynowo-skutkowego oraz reakcja na bodźce. Tego typu zabawki stymulują do działania zmysły dziecka, począwszy na słuchu, opierając się na rozpoznawaniu rozmaitych dźwięków, skończywszy na wzroku, czy dotyku.

Dziecko uczy się rozpoznawać kształty, barwy, rozmaite formy oraz dźwięki. Wpływa to niezwykle dobrze na mózg rozwijającego się intensywnie maleństwa. Pamięć dziecka jest przy takiej zabawie świetnie rozwijana, a wszelkie nauczone reakcje są utrwalane, podczas każdej kolejnej zabawy.

Nie można również nie wspomnieć o fakcie, jakim jest długie utrzymywanie uwagi dziecka przez interaktywne zabawki. Dzięki temu, że są one silnie stymulujące dla umysłu młodego człowieka i nieustannie potrafią go czymś zaskoczyć i wywołują w nim wciąż nowe emocje, dziecko może spędzić na zabawie bardzo długi czas.

Funkcjonalne zabawki a rozwój dziecka - oryginalny prezent

Oprócz oczywistej funkcji zabawki, jaką jest dostarczenie dziecku rozrywki, warto zwrócić uwagę również na te, które mają także funkcjonalne zastosowanie. Na przeciw wychodzą tutaj wszelkiego rodzaju lampki, które ukryte są na przykład w pluszowych zwierzątkach. Taka lampka, ukryta pod postacią miękkiego misia lub królika, będzie dla dziecka przedmiotem przyjaznym i wywołującym dobre emocje, a równocześnie rozświetli delikatnie zaciemniony pokój.

Taki prezent sprawdzi się dla dzieci, które mają problemy z zasypianiem, a delikatne światło lampki skutecznie złagodzi lęk przed ciemnością i stworzy dziecku komfortową i pozbawioną strachu oraz niepokoju atmosferę do snu.

Kojące światło i zmieniające się kolory uspokoją umysł maleństwa, zainteresują je i pozwolą się wyciszyć oraz zrelaksować, a następnie cieszyć głębokim, spokojnym snem. Niewielki rozmiar takich lampek pozwala na ich swobodne przenoszenie.

Oznacza to, że można zabrać je ze sobą w każde miejsce, a także w podróż. Dzięki temu, dziecko stresujące się zmianą otoczenia, będzie mogło odnaleźć znajome mu światło oraz kolory, co przypomni mu o domu i uspokoi, a także pozwoli na sen w obcym miejscu.

Postaw na rozwój fizyczny swojego malucha

Świetnym prezentem na roczek będzie coś, co pozwoli na rozwój fizyczny dziecka. Jeździki będą świetną drogą do nauki wstawania oraz chodzenia. Rozwijają one równowagę oraz uczą utrzymywania stabilności, co jest niezwykle istotne przy początkowych fazach nauki chodzenia.

Zabawa przy udziale jeździka pokazuje dziecku, w jaki sposób powinno rozłożyć swoje siły, aby utrzymać stabilną, stojącą postawę. Podczas zabawy jeździkiem następuje również synchronizacja półkul mózgowych, co prowadzi do szybszego i lepszego rozwoju intelektualnego dziecka.

Malec skupia swoją uwagę, uczy się koncentracji, a przy tym świetnie się bawi, ponieważ jeździk to również źródło śmiechu zarówno dla dziecka, jak i jego rodzica. Dodatkową stymulacją będą różnorodne kolory jeździka oraz dodatkowe atrakcje, w postaci akcesoriów takich jak grzechotki lub piłki do ściskania umieszczone na kierownicy.

Nauka przez muzykę oczami dziecka

Nauka przez zabawę to świetny pomysł na rozwój naszych maluchów, a co z nauką poprzez muzykę? To kolejny genialny pomysł, jak w przyjemny sposób rozwinąć dziecko, sprawiając mu przy tym wiele radości. Zabawki w postaci instrumentów, na przykład bębenków, pozwalają na naukę rytmu oraz urozmaicają stymulację zmysłów, szczególnie słuchu i dotyku.

Roczne dziecko, które na swoje urodziny otrzyma zabawkę łączącą naukę z muzyką, nieprawdopodobnie szybciej rozwinie swoje umiejętności społeczne, poznawcze oraz fizyczne. Muzyczne zabawki kształtują wyobraźnię dziecka, są przyjemne w użyciu, dostarczają wiele zabawy i radości.

Rozwijają także wrażliwość pociechy, co przekłada się na ich inteligencję emocjonalną. Wszelkie efekty dźwiękowe, a szczególnie muzyczne w zabawkach, będą świetnym i ciekawym wyborem. Oprócz walorów edukacyjnych, takie zabawki dostarczają przede wszystkim dużą dozę rozrywki.

Wybierając prezent dla dziecka na roczek możemy postawić także na taką propozycję, która oferuje wydawanie dźwięków spokojnych, na przykład szumu fal. Pozwoli to na uspokojenie dziecka i ułatwi mu kontrolę emocji oraz zasypianie.