brak produktów spełniających kryteria wyszukiwania

Noworodek od początku uczy się bardzo dużo, obserwując i słuchając. Dzięki ruchom postaci i możliwym efektom świetlnym lub dźwiękowym karuzele dziecięce pobudzają zmysły malucha. Figurki są przymocowane w taki sposób, że powoli krążą lub kołyszą się w powietrzu, aby zafascynować dziecko. Można je przyczepić do łóżeczka lub wózka, aby noworodek mógł mieć wgląd na kolorowe postaci. Do wyboru są karuzele z różnymi figurkami, aby można było wybrać najlepszą zabawkę dla swojej pociechy.

Karuzele dla dziecka do łóżeczka

Karuzele dla dzieci fascynują i uspokajają dziecko. Dzięki tej zabawce maluszek może szybciej zasnąć, a także spędzić czas na zabawie. W ten sposób także noworodki poruszają się, aby dostać się do figurek i trenują swoje mięśnie.

Karuzela pluszowa może więc zarówno uspokajać, jak i aktywować. Karuzele do łóżeczka można powiesić tuż nad stołem lub komodą do przewijania. Równie pięknie się prezentują nad łóżeczkiem lub przy wózku. Najlepiej wybrać miejsca, w których dziecko przebywa najdłużej.

Jest to rodzaj zabawki, która jest znakomita dla dzieci. Działa uspokajająco na malca i promuje rozwój percepcji wzrokowej i słuchowej. Karuzela jest zwykle umieszczona 20-30 cm nad głową leżącego dziecka, w najlepszym miejscu do obserwacji, dzięki czemu zainteresuje każde małe dziecko.

Składa się z kolorowych, często jasnych i zabawnych zabawek, które przyciągają uwagę i zachęcają go do działania. Małe dzieci starają się dotrzeć do wiszącej zabawki, dzięki czemu mogą trenować swoje zdolności motoryczne.

Z drugiej strony, muzyka odtwarzana przez zabawkę rozwija zarówno percepcję słuchową, jak i działa uspokajająco i może towarzyszyć dziecku podczas snu. Nie wolno zapomnieć, że karuzelę można również traktować jako bardzo interesującą dekorację pokoju dziecięcego.

Kiedy można przymocować karuzelę do łóżeczka dziecięcego?

Noworodki rodzą się z bardzo słabym wzrokiem. Dlatego w pierwszych dniach, a nawet tygodniach dziecko po prostu nie widzi dobrze. Dopiero w wieku około 3-4 tygodni warto przymocować karuzelę do łóżeczka – najlepiej w kontrastujących czarno-białych kolorach, które zainteresują dziecko z jeszcze słabym wzrokiem.

Oczywiście nie oznacza to, że nie można przymocować tejże zabawki zaraz po urodzeniu dziecka – niektórzy robią to tylko ze względu na melodie. Dobrze jest wiedzieć, że na razie jego wartości optyczne bardziej przypadną do gustu rodzicom niż dziecku.

W ofercie naszego sklepu można znaleźć wiele modeli karuzel dziecięcych. Wszystkie z nich są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które są bezpieczne dla dziecka. Do wyboru są kolorowe, czarno-białe, z postaciami z oceanów, zwierzątkami, melodiami.

Polecane są karuzele z kolekcji Skarby Oceany od Tiny Love. W tych zabawkach są wykorzystane przyjemne dla noworodka kolory, które stymulują wzrok. Do wyboru jest pięć różnych melodii, które w sumie trwają 30 minut. Karuzele można przymocować do łóżeczka, kołyski, czy wózka. Dla maluszków w wieku od 2 do 4 miesięcy polecana jest karuzela, która stymuluje ruchy maluszka.

Zabawka jest wyposażona w figurki, które obracają się o 360 stopni, a to zachęca dziecko do podnoszenia główki, leżąc na brzuszku. Dzięki niej maluszek może znaczenie dłużej przebywać w jednej pozycji. Warto zwrócić uwagę także na karuzelę w stylu boho, do której są przymocowane pluszowe zabawki. Z pewnością będzie to wspaniała zabawa, ale i fantastyczna ozdoba pokoju.

Karuzele do łóżeczka dziecięcego z dźwiękiem

Karuzele do łóżeczka zazwyczaj wyposażone są w pozytywkę, która ma wgranych kilka melodii. Dźwięk będzie dodatkowym bodźcem dla malucha, który pozytywnie pobudzi zmysł słuchu i uwrażliwi go na wrażenia dźwiękowe. Nawet cicha, spokojna melodia może pomóc dziecku zasnąć. Taka funkcja jest jak najbardziej pomocna i zachęcająca dziecko do zabawy. Dodatkowo niektóre zabawki są wyposażone w grzechoczące figurki, które dodatkowo wspierają rozwój sensoryczny.

Warto dodać, że niektóre karuzele mają dodatkowe światełko nocne, które z pewnością przyda się wiele razy. Istnieje możliwość także zmiany karuzeli w przenośną pozytywkę, co przedłuży żywotność tej zabawki.

W karuzelach dziecięcych można znaleźć różne postaci i figurki. Ich jakość ostatecznie decyduje o atrakcyjności zabawki. Dlatego bardzo ważne jest zwrócenie uwagi, z jakiego materiału wykonana jest zabawka, jaki ma kształt i kolor oraz jak się porusza.

Małe dzieci, nawet ze względu na słabo rozwinięty wzrok, preferują silne bodźce wizualne. Dlatego z pewnością lepiej jest używać żywych, kontrastujących kolorów zabawek. Również ich ruch z pewnością pomoże wzbudzić zainteresowanie dziecka zabawkami. W ofercie naszego sklepu znajdują się karuzele od sprawdzonych producentów, co jest gwarancją jakości. Zależy nam na tym, aby maluszek był zafascynowany zabawką, ale także i bezpieczny, bo przecież to jest najważniejsze.

Zalety karuzel dziecięcych

Karuzele dla dziecka przede wszystkim poprawiają zdolności motoryczne. Kręcąc się nad dzieckiem leżącym w łóżeczku lub stole do przewijania, zachęca malucha do chwytania figurek i popychania ich lub odczuwania, jak są ukształtowane. To wcale nie jest takie proste, ponieważ wiele ruchów musi być skoordynowanych, a to przyczynia się do rozwoju motoryki. Karuzela pobudza zmysły. Oczywiście, przede wszystkim wzmacniana jest percepcja wzrokowa.

Melodie wgrane w karuzele stymulują również zmysły słuchowe. Wybierając figurki z pluszu, można dodatkowo wzbogacić wrażenia dotykowe. Ta zabawka dla dzieci relaksuje i uspokaja. Karuzela w żywych kolorach, wyposażona w figurki z zabawkami, pomoże również zasnąć. Dziecko po przebudzeniu rozpoznaje je ponownie, co wzmacnia poczucie bezpieczeństwa.

Karuzele do łóżeczka dziecięcego są zabawkami, które mają wiele zalet. Przede wszystkim pomagają maluszkowi się rozwijać, a przecież na tym każdemu rodzicowi zależy. Można je przyczepić do łóżeczka, wózka, komody czy fotelika samochodowego, aby pociecha mogła mieć zajęcie i czuć się bezpiecznie. Do wyboru są różne zabawki z ciekawymi figurkami, które będą pasować do pokoju chłopca i dziewczynki.