Akcesoria do fotelika samochodowego (1x)

DARMOWA WYSYŁKA
BS11036235 0524
nowość
0+
Baza ISOfix do fotelika BeSafe Beyond
Baza ISOfix do fotelika BeSafe Beyond
999,01 1.198,99  CENA PROMOCYJNA 22-06-2024

dostawa: 19-06-2024

Akcesoria do fotelika samochodowego - Foteliki akcesoria

Foteliki samochodowe pełnią bardzo ważną funkcję ochronną. Są w stanie zapobiec ogromnej ilości zagrożeń, jakie mogą się pojawić w trakcie podróży. Dodatkowo fotelik zapewnia komfort dla dziecka jak i rodziców podczas jazdy. Zatem jak znaleźć odpowiedni fotelik, na co zwrócić uwagę i jak go dostosować do dziecka? Wszystkiego dowiesz się poniżej, dodatkowo opisane zostaną różne akcesoria, pomagające kontrolować dziecko w foteliku, a także te, które dodadzą większego komfortu podczas jazdy.

Na rynku możemy znaleźć wiele ofert dotyczących różnego rodzaju fotelików. Wybór sam w sobie nie jest zbyt problematyczny. Warto jednak pamiętać o kilku niezbędnych zasadach obowiązujących podczas zakupu. By je dobrze poznać, najlepiej poświęcić chwilę, by dobrze zaznajomić się z tematem. Wiąże się to ze znacznym zmniejszeniem wymagań co do fotelika, dzięki chwili namysłu możemy znacznie okroić zakres poszukiwań idealnego fotelika, który zaspokoi potrzeby dziecka.

Przepisy obowiązujące przy fotelikach samochodowych

Obecne przepisy zobowiązują do przewożenia w foteliku każdego dziecka, którego wzrost nie przekracza 150 centymetrów. Dodatkowo zniesiono granicę wiekową, z tego też względu, wiek jest bez limitu.

W przypadku dzieci, których wzrost sięga wyżej niż 135 cm, ale mniej niż 150 cm, ma możliwość podróżowania w foteliku, który nie posiada dodatkowych zabezpieczeń. Jest to możliwe tylko w sytuacji, gdy waga dziecka (ponad 36 kg) uniemożliwia zapięcie dziecka pasami bezpieczeństwa, które posiada fotelik samochodowy.

W takim przypadku dziecko musi być przewożone na tylnym siedzeniu. Warto jednak pamiętać, że dzieci o wzroście niższym niż 150 cm, nie są odpowiedni chronione przez zwykłe pasy bezpieczeństwa. Dlatego należy dodać wszelkich starań, by pozbyć się tego problemu, ze względów bezpieczeństwa.

Jaki fotelik dziecięcy wybrać?

W tym przypadku nie warto sugerować się najwyższą ceną oraz kupować na przysłowiowy "oślep" tylko ze względu na nią. Cena nie zawsze idzie z jakością wykonania.

Podczas wyboru fotelika należy kierować się wagą oraz wzrostem dziecka. Duże grono producentów też przypisuje doborowi odpowiedniego fotelika wiek dziecka, jednakże jest to rzecz drugorzędna. W tym przypadku najlepszym pomysłem będzie kierowanie się wymiarami dziecka.

Podczas doboru fotelika ważne jest, by głowa użytkownika usadzonego w owym foteliku nie miała możliwości wystawiania poza jego obrys. Dodatkowo ważnym aspektem jest dostosowanie siedziska w sposób, by dobrze pasowało do fotela samochodowego.

Normy bezpieczeństwa musi także spełniać samo zapięcie fotelika. Kolorystyka fotelika samochodowego jest również ważnym aspektem — najlepiej dobrać kolor siedziska różniący się od koloru wnętrza samochodowego. Jest to związane z lepszą widocznością przez kierowcę, oraz osobę siedzącą z przodu na siedzeniu pasażera dziecka znajdującego się z tyłu.

Zatem niżej wyróżniono kilka rodzajów fotelików, dostosowanych do wieku oraz wagi:

Fotelik dla dziecka — dostosowanie do parametrów samochodu

Rzeczą priorytetową jest możliwość dopasowania fotelika do samochodu. Wielu producentów zaświadcza, że owe foteliki są w stanie dopasować się do każdego rodzaju siedziska samochodowego. Jednakże w rzeczywistości nie zawsze ma to miejsce. Najczęstszym problem, który pojawia się podczas montowania fotelika samochodowego, są pasy bezpieczeństwa znajdujące się w pojeździe. Przeważnie są one zbyt długie lub zbyt krótkie. Kolejną bolączką jest także kąt nachylenia oparcia w samochodzie, uniemożliwia to dokładne ustabilizowanie fotelika.

Z tego też względu warto wpierw pojechać do sklepu stacjonarnego, by w nim zasugerować się danym modelem. Warto gruntownie go przymierzyć i zwrócić uwagę na wszystkie czynniki niepożądane. Można także poprosić sprzedawcę, aby osobiście zamontował fotelik oraz przedstawił, jak działają pasy zabezpieczające oraz czy fotelik jest stabilny.

Dodatkowe akcesoria do fotelika

Do dodatków możemy zaliczyć kilka podstawowych elementów, które zwiększą kontrolę nad dzieckiem znajdującym się w foteliku. Można wymienić tu zatem:

Zobacz akcesoria do fotelików samochodowych dostępne w naszym sklepie. W naszej ofercie znajdują się foteliki samochodowe oraz artykuły, które pomogą w obserwacji dziecka i ułatwią kontakt wzrokowy oraz takie, które poprawią komfort podróży i bezpieczeństwo dziecka. Są to między innymi takie akcesoria samochodowe jak: osłonki przeciwsłoneczne, lusterka, ochraniacze na fotel (mata ochronna), torby, organizery, śpiworki oraz wiele innych. Zadbaj o komfort dziecka i jego bezpieczeństwo w foteliku samochodowym podczas jazdy samochodem. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym znajdziesz przydatne akcesoria do fotelików dla Twojego dziecka.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ