FIRMA W OBIEKTYWIE APARATU


Firma MARKO z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim jest obecna na rynku już od 1991r. Od momentu powstania firma prężnie się rozwija i aktualnie jest liderem na rynku zabawkowym. Firma prowadzi hurtową sprzedaż produktów, rozwija działalność eksportową, a także sprzedaż za pośrednictwem Internetu.

Wysoka jakość i trwałość naszych produktów to cechy, które zapewniły nam osiągnięcie czołowej pozycji w niezwykle konkurencyjnej branży.

Nadrzędną wartością i celem przyświecającym naszej firmie jest troska o bezpieczny, prawidłowy oraz wszechstronny rozwój noworodków, niemowlaków, przedszkolaków i uczniów. Jesteśmy ekspertami z 33-letnim doświadczeniem - wybieramy innowacyjne i bezpieczne produkty. Wszystkie nasze produkty posiadają standardowe Certyfikaty Unii Europejskiej.Oferujemy tysiące produktów, które magazynujemy na powierzchni z miejscem na około 2000 miejsc paletowych– to prawie 2 boiska do piłki nożnej. Odpowiedni magazyn pozwala oferować bardzo dużą dostępność produktów.

Marko jest autoryzowanym i wyłącznym dystrybutorem uznanych, światowych marek, takich jak, BeSafe, Tiny Love, K’s Kids, Love to Dream, Alilo, Trunki, Dreambaby, Nanobebe, i wielu innych.

Firma Marko od wielu lat  należy do Polskiego Stowarzyszenia Branży Zabawek i Artykułów Dziecięcych.
Prawidłowy dobór produktów do naszej oferty potwierdzają otrzymane nagrody i wyróżnienia, zarówno te otrzymane na naszym ojczystym podwórku jak i za granicą, m.in. Nagroda Rodziców, Zabawka Roku, Świat Przyjazny Dziecku – Komitet Ochrony Praw Dziecka, HIT Najlepsze dla dziecka, Kind+ Jugend Innovation Award, Wybór Rodziców, i wiele innych.

Nasze produkty reklamujemy w branżowych czasopismach dziecięcych, "M jak Mama", "Rynek Zabawek", "Mamo, to ja" "Branża Dziecięca" oraz poprzez przedstawicieli regionalnych na terenie całego kraju.
Będzie nam bardzo miło, jeśli nasze produkty spełnią oczekiwania Państwa i Waszych pociech.

Jak powstało Marko?

Historia rozpoczęła się w 1989 roku. Obecny właściciel Janusz Musioł wraz z kolegą z wojska i jednocześnie ojcem chrzestnym córki - Markiem Leściorz, oraz szwagrem Marka - Jackiem Kucharewiczem zasięgnęli w banku kredyt  i  założyli  własną działalność. Robienie interesów rozpoczęli od tzw. „biznesu łóżkowego”. W ciągu kilku lat dorobili się pierwszego lokalu handlowego, rozszerzyli wspólną działalność o sklepy obuwnicze z odzieżą i kosmetykami a nawet spróbowali swoich sił na rynku gastronomicznym, otwierając restaurację w Czechowicach Dziedzicach. Artykuły z branży niemowlęcej pojawiły się w firmie w 1995 roku. Dynamiczny rozwój sprawił, że trzeba było przenosić się do większych lokali i wprowadzić pracę na trzy zmiany. W 2000 roku hurtownię przeniesiono w miejsce, w którym znajduje się do dnia dzisiejszego – czyli na Marklowicką 17. Tam przygoda rozpoczęła się od 200m2. Przez kolejne lata powierzchnia sukcesywnie rosła. Na obecną chwilę hurtownia dysponuje powierzchnią pozwalającą na zmagazynowanie 2000 palet towaru.

Od roku 2001 rozpoczął się proces rozszerzania oferty o marki premium. Od tamtego czasu  do portfolio Marko trafiły takie sławy jak Tiny Love, K’s Kids, Dreambaby, BeSafe, Alilo czy Mima. W ciągu kolejnych kilku lat, nieopodal dworca PKP na ulicy Rybnickiej w Wodzisławiu Śląskim oraz w Rybniku powstały sklepy firmowe.

Marko od 10 lat jest partnerem strategicznym największych targów branży dziecięcej Kids Time, organizowanych przez Targi Kielce. Przez ostatnich kilka lat stoisko Marko to serce Targów, zajmując ich największą powierzchnię.

Firma Marko od wielu lat jest Partnerem najbardziej znanych w Polsce Warsztatów dla kobiet w ciąży – Bezpieczny Maluch.

Podstawą przewagi konkurencyjnej firmy Marko jest jej  właściwa  kultura  organizacyjna, jest ona zarówno kluczem do realizacji celów strategicznych przedsiębiorstwa,  jak również  podstawą  wzrostu  jego  wartości. Właściciel firmy niejednokrotnie podkreśla, że to ludzie są najważniejsi i to oni tworzą wzrost wartości jego firmy. Na każdym kroku stara się kształtować silną, funkcjonalną oraz proefektywnościową kulturę organizacyjną która stwarza warunki umożliwiające pracownikom tworzenie wartości  firmy.  Obecnie  realizujemy swoje kluczowe cele poprzez postawę naszych pracowników, a przede wszystkim: 

• synergiczną pracę zespołów

• orientację na klienta

• gotowość do dostarczania jak najlepszych produktów.

Marko jest firmą przyjazną i aktywnie uczestniczącą w życiu lokalnej społeczności. Z racji profilu działalności jest mile widzianym sponsorem wszelakich akcji charytatywnych. Wizja i Misja spółki zostały określone następująco: Wizja – chcemy być największym dostawcą produktów na rynku zabawkowym. Doskonała trwałość naszych produktów będzie wynikiem stałej weryfikacji jakości oferowanych produktów. Zagwarantujemy naszym pracownikom wszechstronne możliwości rozwoju.

Firma do tej pory wyposażyła niejedno przedszkole w zabawki edukacyjne, jak również w ramach własnych działań prowadzi lekcje pokazowe pokazując uprawnienia pedagogiczne swoich pracowników. Od lat wspiera amatorską siatkówkę i Drużynę Kadetów piłki koszykowej, która wywalczyła tytuł Mistrza Śląska oraz wzięła udział w Finałach Mistrzostw Polski.

Firma MARKO z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim jest obecna na rynku już od 1991r. Od momentu powstania firma prężnie się rozwija i aktualnie jest liderem na rynku zabawkowym. Firma prowadzi hurtową sprzedaż produktów, rozwija działalność eksportową, a także sprzedaż za pośrednictwem Internetu.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ