Zdrowie dziecka i higiena niemowlaka (15x)

Akcesoria dla zdrowia i higieny niemowlaka

Kiedy na świat przychodzi dziecko nasze życie wywraca się do góry nogami. Chcemy wszystkiego co najlepsze dla maluszka. Otaczamy go czułością, troską i opieką. Dbamy o jego zdrowie i teraz bardziej przywiązujemy wagę do higieny swojej oraz otoczenia.

Obecnie na rynku jest wiele produktów, które ułatwią nam dbanie o nasze maleństwo. Wygodnie dla przyszłych rodziców wszystko można zamówić przez Internet z dostawą aż pod same drzwi. Na spokojnie, w domowych pieleszach można porównać różne produkty oraz zapoznać się z nowinkami na rynku artykułów dla najmłodszych.

Termometr, zestaw termometrów

Termometr to jedno z podstawowych sprzętów, jeśli chodzi o dbanie o zdrowie maluszka. Musimy kontrolować temperaturę robionego mleka modyfikowanego, temperaturę wody do kąpieli a przede wszystkim temperaturę ciała maluszka.

Z czasem dojdziemy do takiej wprawy, że używanie termometru nie będzie potrzebne. Jednak w ramach bezpieczeństwa należy stosować urządzenie do pomiaru temperatury. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo zarówno termometry bezdotykowe jak i tradycyjnie wkładane pod paszkę maleństwa.

Z uwagi na trudność w pomiarze pod pachą można zastosować inny rodzaj pomiaru, przykładowo termometr w smoczku. Na stronie sklepu dostępne są również zestawy termometrów, składające się z termometru zwykłego, termometru w smoczku oraz termometru pokojowo/kąpielowego.

Aspirator do nosa

Niemowlak oddycha wyłącznie przez nos. Jeśli więc ma katar i zatkany nos jego oddech może być znacząco utrudniony. Dlatego w tym problemie pomóc może aspirator do nosa. Przynosi on ulgę dla maluszka, pozbywając się zawiesiny z nosa. Kiedyś stosowane były tylko aspiratory w formie gruszki.

Obecnie na rynku istnieją aspiratory elektroniczne bądź podłączane pod odkurzacz. Nie ma obawy, że są to produkty niebezpieczne dla niemowlaka. W naszym sklepie znajdziecie Państwo tylko atestowane oraz pewne produkty. Katar przychodzi niespodziewanie, dlatego warto mieć aplikator do nosa w podstawowej wyprawce dla szkraba.

Zestaw do pielęgnacji, bezpieczne nożyczki

Przez najbliższe kilka lat to na rodziców spada odpowiedzialność za pielęgnację swoich pociech. Od narodzin musimy dbać o włosy, skórę, paznokcie dziecka. W ofercie znajdą Państwo już gotowe zestawy pielęgnacyjne. Można je jednak skompletować również samodzielnie. Najważniejszymi sprzętami są grzebyk lub szczotka do pielęgnacji delikatnych włosków.

Bezpieczne nożyczki, czyli takie z zaokrąglonymi końcami, nie skaleczą dziecka przy przycinaniu paznokci. Małemu dziecku paznokcie rosną dość szybko. Średnio raz w tygodniu należy je przyciąć lub spiłować. Od najmłodszego należy również dbać o uzębienie. Nawet jeśli dziecko nie posiada jeszcze ani jednego ząbka to należy wały zębowe przemywać wilgotną gazą lub specjalną szczoteczką nakładaną na palec rodzica.

Z czasem dziecko otrzyma swoją pierwszą szczoteczkę do zębów. Ale warto pamiętać, że to rodzic uczy dziecka dbania o higienę. Oczywistym już jest mycie rąk po każdym przyjściu do domu, przed każdym posiłkiem. Każde dziecko naśladuje swoich rodziców, więc bądźmy dla nich przykładem.

Kroplomierz do lekarstw

Kto nie miał chorego dziecka ten nie wie, co oznacza dawać dziecku lekarstwo. Nie ważne, że syrop ma pyszny smak albo można zastąpić tabletki lizakiem do ssania. Dla dzieci lekarstwo zawsze oznacza coś niedobrego. Aby ukrócić męki rodziców wymyślono kroplomierz do lekarstw.

Pozwala on w szybki sposób zaaplikować niechciane lekarstwo. Dzięki miarce możemy nabrać odpowiednią ilość leku. Podając niemowlakowi lek przecież nie chcemy go skrzywdzić. wręcz przeciwnie. Chcemy dla niego jak najlepiej. Lecz często przy ataku histerii i paniki odpuszczamy i zaprzestajemy stosowania odpowiedniego leczenia.

Mata antypoślizgowa

Mata antypoślizgowa to bardzo przydatna sprawa. Mocując ją na dnie wanny lub brodzika mamy pewność, że maleństwo nie będzie się ślizgało podczas kąpania lub wanienka będzie stała stabilnie w jednym miejscu.

Suszarka do smoczków i butelek

Kupując pierwsze butelki i smoczki należy je wyparzyć w gorącej wodzie i gotować około 5 minut. Inną opcją jest skorzystanie ze sterylizatora. Nie mniej jednak umyte butelki i smoczki ze względów bezpieczeństwa muszą odcieknąć na oddzielnej suszarce niż codzienne naczynia. Na naszej stronie znajduje się suszaka do smoczków i butelek.

Jest to wygodny gadżet, ponieważ się składa i zajmuje mało miejsca. Butelki mogą być zaczepione na wyższe partie suszarki, przez co swobodnie ociekną. Niższe partie lub wyznaczone do tego specjalne miejsce służy na wysuszenie smoczków. Należy pamiętać o regularnym myciu tych produktów oraz wymianie na nowe wg zaleć producenta.

Oczyszczacz powietrza

Nie wszyscy mogą sobie pozwolić na przebywanie w spokojnej, wolnej od zanieczyszczeń okolicy. W czasie pandemii ogólna ochrona zdrowia, dbanie o higienę osobistą oraz przestrzeń w koło stały się ważnym aspektem dnia codziennego. Dlatego ułatwieniem w tym jest oczyszczacz powietrza. Każdy z nich posiada oddzielne, wymienne filtry.

Włączone urządzenie wyłapuje najgorsze elementy powietrza i wypuszcza nam oczyszczone powietrze. Jest to niezwykle istotna kwestia chociażby w czasie zmożonego pylenia traw i drzew znajdujących się w okolicy. Powinniśmy dokładniej dbać o powietrze wokół nas, ponieważ to my i nasze potomstwo wdychamy te wszystkie zanieczyszczenia.

Kosz na zużyte pieluchy

Wracając do oczyszczania powietrza. Zużyta pielucha, niezależnie od zawartości, potrafi mocno zakłócić ładny zapach w pomieszczeniu. Dlatego w tym celu pomocny będzie zakup kosza na zużyte pieluchy. Zapach nie wydostaje się na zewnątrz. Gdy kosz jest już pełen możemy go opróżnić i założyć kolejny worek.

Dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych. Jest również bardzo pożyteczny w wyprawie dalszej niż okolice domu. Możemy spokojnie wrzucić do niego nieczystości i mieć pewność, że brzydki zapach się nie przedostanie.

Etui na dokumenty

W kwestii formalności podstawowym dokumentem dbającym o zdrowie dziecka jest książeczka zdrowotna dziecka. Aby żaden istotny szczegół nie wyleciał warto zaopatrzyć się etui na dokumenty. Jest to rodzaj zapinanej większej sakiewki na dokumentację medyczną maluszka. Zdrowie dziecka i higiena niemowlaka stanowią fundament dbania o pociechę. Zdrowe i odpowiednie nawyki wprowadzone w młodym wieku procentują w przyszłości.