Zabawki interaktywne (13x)

Zabawki interaktywne wprowadzają szczególnie dużo radości do życia naszego dziecka. Grają i śpiewają. Zachęcają do odkrywania poprzez naciskanie poszczególnych przecisków. A przede wszystkim reagują na to, co nasza pociecha robi.

Dzięki temu pozwalają mu się rozwijać. Bo za sprawą zabawek interaktywnych nasz synek albo córka będzie otrzymywał zawrotne ilości pozytywnych bodźców. Tego typu produkty jednoznacznie pokazują też dziecku, że ma ono wpływ na otaczający je świat.

Grające zwierzątka i inne zabawki interaktywne

Zabawki w kształcie zwierząt są popularne właściwie od zawsze. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu najmłodsi mogli liczyć na to, że pod ich choinką znajdą się pluszowy miś albo prosty piesek z plastiku. Dzisiaj asortyment dostępnych zwierzaków znacząco się powiększył.

Przykłady tego typu zabawek to:

 Zabawki interaktywne w formie instrumentów

Edukacja muzyczna to niezwykle ważny element naszego rozwoju. Ciężko jednak oczekiwać, że małe dziecko będzie się uczyło grać na gitarze czy fortepianie. Przygodę z układaniem nut pomogą jednak rozpocząć zabawki interaktywne, które są mniejszymi wersjami elektronicznych instrumentów.

Tutaj można wymienić następujące przedmioty:

Zabawki interaktywne inspirowane życiem dorosłych

Dzieci uwielbiają bawić się w postacie z fantastycznych światów. Udają elfy, mówiące zwierzęta czy też przybyszów z kosmosu. Równie chętnie jednak naśladują podczas zabawy życie dorosłych. To pewnie dlatego, że rzeczy, którymi zajmują się ich rodzice wydają im się równie fantastyczne co czary i magia.

Osobna kategoria zabawek interaktywnych jest inspirowana właśnie przedmiotami, z których korzystają dorośli:

Inne rodzaje zabawek interaktywnych

Niektóre zabawki interaktywne są na tyle oryginalne, że ciężko je jednoznacznie przypisać do jakiejś kategorii. Tutaj warto wspomnieć o takich przedmiotach jak:

Interaktywne mapy

Interaktywna mapa to świetna rozrywka, jeśli chcemy wychować małego podróżnika. Po naciśnięciu przycisków na poszczególnych krajach, usłyszymy ich nazwy. Niezwykle istotne jest też to, że mapa posiada także funkcję quizu. Możemy po prostu zgadywać, gdzie leży dane państwo. Możemy również "pojedynkować się" na ciekawostki związane z danymi regionami świata.

Interaktywna kostka muzyczna

Tym razem zabawka dla najmłodszych. Tego typu kostki posiadają trzy tryby. W pierwszym dziecko może po prostu podrzucić kostkę, a następnie słuchać melodii. W drugim sześcian będzie zachęcał je do klaskania. W trzecim do śpiewania.

Interaktywny robot do nauki programowania

Programista to niezwykle dzisiaj intratny zawód. Jest też szansa, że będzie opłacalny również w przyszłości. Dlatego warto zaproponować dziecku zabawę z kodowaniem już wcześniej. Oczywiście ciężko oczekiwać, że maluch siądzie przed komputerem i będzie wpisywał na klawiaturze ścieżki w Pythonie. Na rynku istnieją jednak interaktywne roboty, które uczą najmłodszych, jak myśleć jak informatyk.

Takiemu robotowi można zadawać komendy głosowe, manualne albo blokowe. Możemy z nim wchodzić w interakcję również poprzez układanie puzzli z elementami warunkowania.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ