Zdrowie dziecka i higiena niemowlaka

Szykując wyprawkę dla dziecka rodzice w pierwszej kolejności patrzą na bezpieczeństwo maleństwa, a więc jednocześnie na jakość produktów, które znajdą się w wyposażeniu zarówno pokoju, jak i garderoby maleństwa. Nieco mniejszą uwagę, choć jak się okazuje równie ważne, okazują się względy estetyczne produktów, z którymi dziecko będzie miało bezpośredni kontakt.

Ostatnie lata to również czas, gdzie wielu rodziców podchodzi bardziej świadomie do kwestii dbania o środowisko, a więc kompletując wyprawkę, i  nie tylko, coraz częściej i świadomiej wybierają produkty przyjazne środowisku, standardowe pampersy i pieluchy zastępują wykonanymi z produktów biodegradowalnych. Właśnie takie produkty, bezpieczne, a jednocześnie wysokiej jakości i przyjazne środowisku można znaleźć w szerokiej ofercie produktów marki XKKO.

Pieluszki bambusowe XKKO

Jak wynika z licznych analiz, pieluchy tetrowe odchodzą powoli w zapomnienie, ustępując miejsca produktom wykonanym z roślinnych włókien. Ostatnimi czasy popularność zyskały pieluchy wykonane zarówno z muślinu, jak i z włókien bambusowych. Wielu przyszłych rodziców staje przed dylematem, które będą lepsze.

Pieluchy bambusowe wykonuje się z wiskozy bambusowej, a więc z materiału w 100% naturalnego. Produkty bambusowe wykazują doskonałe właściwości antyalergiczne, antygrzybiczne oraz antybakteryjne, temu też non stop zyskują nowych, w pełni zadowolonych klientów. Jak wiadomo, skóra niemowląt jest niezwykle delikatna i szczególnie podatna na różne podrażnienia, często też cechuje się właściwościami skóry alergicznej, temu też wielu rodziców, chcąc uniknąć niepotrzebnych przykrych dolegliwości decyduje się na zakup produktów właśnie bambusowych.

Bezpieczne i przyjazne produkty do pielęgnacji niemowląt

Dodatkowo pieluchy wykonane z bambusa są niezwykle miłe w dotyku, mięciutkie, delikatne, nie prowadzą do przegrzewania się maluszków, co jest również istotną zaletą produktu. Z racji, iż materiał bambusowy jest "oddychający", pieluchy bambusowe idealnie sprawdzą się przy letnich upałach, do przykrycia np. przed słońcem czy wiatrem, nie powodując tym niechcianych odparzeń czy przegrzania się organizmu małego człowieka.

Pieluchy muślinowe XKKO

Pieluchy muślinowe wykonane są z muślinu bawełnianego. Pieluchy z tego materiału sprawiają, że zarówno rodzinę, jak i ich pociechy pokochają je od pierwszego wejrzenia, a raczej dotyku. Pieluchy muślinowe w dotyku przypominają lekką mgiełkę, chmurkę i podobnie jak pielucha bambusowa - idealnie nadaje się na lato.

Cechą charakterystyczną pieluch muślinowych jest to, że wykonane są z luźno tkanej bawełny, splotem nie tylko szczególnie delikatnym, ale również niezwykle efektownym jeśli chodzi o aspekt wizualny. Splot ten bowiem przypomina lekkie karbowanie. materiał, który wykorzystuje się do produkcji pieluch muslinowych jest niezwykle miękki i puszysty, a dzięki temu niezwykle przewiewny, co jest szczególnie pożądane w porze letnich upałów. Pieluchy muślinowe dają uczucie przyjemnego chłodu, dzięki czemu niemowlęta uwielbiają się nimi przykrywać.

Pieluchy z bawełny organicznej XKKO

Jeśli chodzi o pieluchy wykonane z bawełny organicznej, również one cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Cechą charakterystyczną produktu jest z pewnością to, że wykonane są z bawełny uprawianej bez wykorzystania jakichkolwiek środków chemicznych. Okazuje się, że pieluchy z bio bawełny są znacznie bardziej miękkie i delikatne niż wykonane ze zwykłej bawełny. Dodatkowo wskazuje się, że w przypadku prania pieluch wykonanych z bawełny organicznej temperatura, przy której nie dochodzi do znacznego zużycia produktu w trakcie prania to 60 stopni, jednak pieluchy z bio bawełny spokojnie można prać w temperaturze 95 stopni.

Producent zaleca, by przed pierwszym użyciem wyprać produkt bez używania płynów zmiękczających, który to płyn może przyczynić się do znacznego zmniejszenia chłonności pieluchy. Przy praniu ręcznym należy wypraną pieluchę rozciągnąć na mokro, by ułatwić proces nadawania pierwotnego kształtu pieluchy, nie zaleca się natomiast suszenia tych pieluch w suszarkach. Producent zaznacza również, że w przypadku pieluch z bio bawełny może dochodzić do nieznacznej zmiany wielkości lub kształtu na poziomie +/- 10%.

Ręczniki bambusowe dla niemowląt XKKO

Z racji na niezwykłe właściwości bambusa, w ostatnich latach wielu rodziców przekonało się, że produkty z tego materiału są idealne dla dzieci i niemowląt, temu też już na etapie kompletowania wyprawki wielu rodziców stawia na produkty wykonane z bambusa. W związku z tym ręczniki z bambusa to niezbędny elementy wyprawki każdego niemowlaka.

Ręczniki bambusowe  są nie tylko niebywale miękkie, ale również idealnie spełniają współczesne trendy ekologiczne, na które coraz większa liczba rodziców zwraca uwagę podczas zakupu niezbędnych przyborów dla swoich pociech. Ręczniki bambusowe są dodatkowo niezwykle chłonne, w związku z czym coraz częściej zastępują miejsce tradycyjnych ręczników bawełnianych.

Otulacze bambusowe dla niemowląt XKKO

Bawełna ma niezwykle luźną odmianę, w związku z czym wyglądem przypomina tetrową kratkę. Z racji, iż jest to tkanina o właściwościach antyalergicznych, antywirusowych i antybakteryjnych, a dodatkowo jest niezwykle przewiewna, idealnie sprawdza się jako materiał na wszelkie tekstylia dziecięce i niemowlęce. W związku z tym otulacze wykonane z bambusa są nie tylko niezwykle miękkie i przewiewne, ale też doskonale regulują temperaturę. Otulacze wykonane z bawełny organicznej najwyższej jakości, którą uprawia się bez jakichkolwiek pestycydów ma znacznie mocniejszą strukturę, dzięki czemu produkty znacznie wolniej się zużywają.

Otulacze muślinowe dla niemowląt XKKO

Otulacz muślinowy charakteryzuje się niezwykle przyjemnym w odczuciu charakterem oraz luźnym splotem. Dodatkową zaletą produktu, który w dużej mierze przemawia do rodziców, jest z pewnością fakt, iż materiał użyty do produkcji otulaczy muślonych jest niezwykle przewiewny i przepuszcza powietrze, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko przegrzewania niemowlęcia.

Cechy charakterystyczne muślinu, takie jak antybakteryjność, antyalergiczność, antywirusowość tylko potwierdzają, że muślin jest idealnym materiałem do produkcji wszelkich tekstyliów niezbędnych do pielęgnacji noworodków i niemowląt. Muślinowe otulacze zwiększają komfort spania i odpoczynku najmłodszych, a miękkość w dotyku sprawia, że niemowlęta znacznie chętniej i lepiej w nich odpoczywają, często wydłużając czas snu.

Czy otulacz jest potrzebny przy niemowlęciu?

Zdania są podzielone, jednak znaczna większość zarówno specjalistów, jak i rodziców zdecydowanie zaleca zakup otulacza. Okazuje się bowiem, że otulacze stanowią najbezpieczniejsze okrycie niemowląt, dając gwarancję długiego i spokojnego snu noworodka. Otulacze bambusowe charakteryzują się wzmocnioną trwałością, co jest szczególne ważne z uwagi na fakt, iż w pierwszych tygodniach życia dziecka występuje zwiększona konieczność częstszego prania, a więc otulacze bambusowe będą znacznie wolniej się zużywać niż tradycyjne produkty wykonane choćby z bawełny.