Kosze na pieluchy zużyte (9x)

Kosze na pieluchy zużyte, Kosz na pieluchy

Przyjście na świat nowego członka rodziny to wielkie wydarzenie. Młodzi rodzice chcą się więc do niego przygotować najlepiej jak potrafią. Kompletowanie wyprawki jest ważnym elementem tego czasu oczekiwania. I choć na liście potrzebnych rzeczy najczęściej widnieją meble typu łóżeczko czy przewijak, coraz częściej możemy zauważyć na niej również kosz na pieluchy.

Jeszcze kilka lat temu niewiele osób słyszało o tym zyskującym ostatnimi czasy na popularności elemencie wyprawki malucha. Wydawać by się mogło, że jest to zbędny gadżet mający na celu jedynie zarobienie na naiwności młodych rodziców. Nic bardziej mylnego! Kosz na pieluchy to w obecnych czasach absolutny wyprawkowy must-have. Jak zatem wybrać najlepszy model i na co zwrócić uwagę?

Kosz na pieluchy - charakterystyka i opatentowany kosz

Na rynku akcesoriów niemowlęcych spotkać możemy obecnie wiele rodzajów koszy na pieluchy. Różnią się one poszczególnymi parametrami takimi jak: wielkość, pojemność, design, budowa, sposób opróżniania. To, co łączy wszystkie dostępne modele to ochrona przed nieprzyjemnym zapachem, bakteriami i zarazkami. Warto zapoznać się z propozycjami poszczególnych producentów by sprawdzić, który model najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Na rynku dostępne są różne pojemności koszy, mogące pomieścić od 20 do nawet 70 brudnych pieluszek. Część z nich nie wymaga specjalnych wkładów- wystarczą zwykłe worki foliowe. W przypadku innych, niezbędny będzie zakup specjalnych worków dedykowanych danemu modelowi kosza.

Kolejnym parametrem który należy wziąć pod uwagę przy wyborze tego elementu wyprawki jest sposób wyrzucania pieluszki. Nowoczesne modele oferują możliwość bezdotykowej obsługi kosza za pomocą specjalnego pedału. W starszych modelach spotkać możemy klapkę lub dźwignię. Niektóre modele automatycznie owijają zużytą pieluszkę w folię, inne są wyposażone w specjalne wkładki zapachowe niwelujące nieprzyjemny zapach.

Warto wziąć pod uwagę model umożliwiający jego obsługę jedną ręką lub bezdotykowo. Jest to ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa - podczas przewijania dziecko powinno być cały czas pod kontrolą rodzica, więc w przypadku starszych i bardziej ruchliwych maluchów opcja ta może w znaczący sposób ułatwiać życie.

Ostatnim parametrem który może mieć duże znaczenie dla przyszłych rodziców to sposób opróżniania kosza. Niektóre modele automatycznie zamykają worek co pozwala zapobiega wydostawaniu się nieprzyjemnego zapachu na zewnątrz. To praktyczne i higieniczne rozwiązanie w znacznym stopniu ogranicza nasz kontakt z bakteriami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosza na pieluchy?

Zastanawiając się nad zakupem kosza na pieluchy warto zastanowić się nad naszymi priorytetami by wybrać rozwiązanie najbardziej dla nas optymalne. Czy wielkość naszego mieszkania pozwoli nam na zakup dużego modelu, czy lepszym rozwiązaniem będzie jednak opcja mniejsza, lecz bardziej dyskretna? Jak często będziemy opróżniać kosz? Czy nie będzie dla nas problematyczne wynoszenie dużego, ciężkiego worka rzadziej niż częstsze wynoszenie mniejszych wkładów?

Dodatkowo warto wziąć pod uwagę kwestie finansowe. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na zakup dedykowanego kosza na pieluchy, tańszą alternatywą będzie zakup zwykłego kosza - zwróćmy jednak uwagę, by posiadał on zamknięcie by jak najbardziej zniwelować nieprzyjemny zapach.

Jeśli jednak zdecydujemy się na ten element wyprawki przemyślmy jaki model będzie dla nas najbardziej odpowiedni by nie obciążać zbytnio domowego budżetu. Mamy tutaj do wyboru opcję z wykorzystaniem dedykowanych wkładów, lub zwykłych worków foliowych.

Dobry kosz na zużyte pieluszki do uniknięcia nieprzyjemnych zapachów

Zwykłe worki są rozwiązaniem budżetowym, dodatkowo nie ryzykujemy, że w przypadku wycofania danego modelu ze sprzedaży trudno będzie dokupić konkretny wkład. Z drugiej jednak strony, modele posiadające dedykowane wkłady są zwykle wyposażone w dodatkową ochronę przed bakteriami i lepiej niwelują przykre zapachy.

Zwróćmy również uwagę na organizację przestrzeni w naszym mieszkaniu. Gdzie będzie znajdował się kosz? Najczęstszym wyborem rodziców jest zlokalizowanie go w okolicy przewijaka, tak by był pod ręką podczas każdej zmiany pieluszki. Zastanówmy się jednak jak będzie wyglądało jego użytkowanie w praktyce. Czy będzie dla nas wygodne każdorazowe podnoszenie klapki czy może warto zainwestować w model bezdotykowy, wyposażony w specjalny pedał.

Ostatnią, jednak niemniej ważną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę podczas przeglądania ofert sklepów jest oczywiście design kosza na pieluchy. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele wzorów i kolorów tego elementu wyprawki.

Nowocześni rodzice nie oczekują od tego gadżetu jedynie funkcjonalności - ma być on spójnym elementem wystroju wnętrza. Pastelowe kolory pięknie wpasują się w dziecięcy pokoik, biel, szarość lub czerń będą ciekawym dodatkiem do łazienki lub sypialni. Stonowany, a może kontrastowy- kolorowy? Ogranicza nas tylko wyobraźnia - ogromny wybór asortymentu w sklepach stacjonarnych i internetowych na pewno pozwoli nam znaleźć odpowiadający nam egzemplarz!

Kosz na zużyte pieluchy - czy warto wybrać na nieprzyjemne zapachy?

Biorąc pod uwagę wszystkie cechy charakterystyczne koszy na pieluchy, ich wady i zalety i wszelkie kwestie praktyczne oczywistym wydaje się fakt, że jest to jeden z ważnych punktów wyprawki noworodka.

W gestii rodziców pozostaje przemyślenie, czy, biorąc pod uwagę ich potrzeby, marzenia, ale również sytuację życiową i materialną, dobrym wyborem będzie zaopatrzenie się w zwykły kosz z klapką czy specjalny model dedykowany pieluszkom niemowlęcym.

Warto pamiętać, iż jest to jeden z elementów, który oprócz możliwych walorów estetycznych posiada przede wszystkim ogrom zalet praktycznych. Kosz na pieluchy z pewnością będzie jedną z najczęściej używanych pozycji wyprawki niemowlaka, a możliwość zwiększenia komfortu życia poprzez zniwelowanie przykrego zapachu, może być nieocenione w pierwszych latach życia dziecka. Dodatkowo, rosnąca popularność tego gadżetu sprawia, że, gdy nie będzie on nam już potrzebny, podarowanie mu drugiego życia nie będzie żadnym kłopotem!

Szukasz metod jak w komfortowy i higieniczny sposób utylizować brudne pieluszki? Doskonałym sposobem będzie nasz kosz na pieluchy, zużyta pieluszka to już nie problem. To idealne rozwiązanie do pokoju dziecka i innych pomieszczeń w domu i mieszkaniu. Kosz jest szczelny, posiada wygodne zamknięcie, które skutecznie chroni przed wydostawaniem się przykrych zapachów. Specjalny system sprawia, że pieluchy pozostają odizolowane. Stanowi to ochronę przed nieprzyjemnymi zapachami. Kosz mieści nawet do kilkudziesięciu pieluszek, jeden wkład starcza na długi czas. Zobacz też inne akcesoria dla dzieci w naszym sklepie internetowym w promocyjnej cenie.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ