Akcesoria do fotelika samochodowego (75x)


BS11005384
12m+
Ponczo Voksi - Ciemnoszare
Ponczo Voksi - Ciemnoszare
169 263,99  DO WYCZERPANIA ZAPASÓW
DARMOWA WYSYŁKA
BS11024840SPW
koniec serii
0+
Śpiworek do fotelika/wózka Voksi Explorer - brzoskwiniowy
Śpiworek do fotelika/wózka Voksi Explorer - brzoskwiniowy
697 913  DO WYCZERPANIA ZAPASÓW
DARMOWA WYSYŁKA
BSEGCSBA 03/23
Egg
0+
Baza ISOfix do fotelika samochodowego Egg
Baza ISOfix do fotelika samochodowego Egg
736,99

Akcesoria do fotelika samochodowego - Foteliki akcesoria

Foteliki samochodowe pełnią bardzo ważną funkcję ochronną. Są w stanie zapobiec ogromnej ilości zagrożeń, jakie mogą się pojawić w trakcie podróży. Dodatkowo fotelik zapewnia komfort dla dziecka jak i rodziców podczas jazdy. Zatem jak znaleźć odpowiedni fotelik, na co zwrócić uwagę i jak go dostosować do dziecka? Wszystkiego dowiesz się poniżej, dodatkowo opisane zostaną różne akcesoria, pomagające kontrolować dziecko w foteliku, a także te, które dodadzą większego komfortu podczas jazdy.

Na rynku możemy znaleźć wiele ofert dotyczących różnego rodzaju fotelików. Wybór sam w sobie nie jest zbyt problematyczny. Warto jednak pamiętać o kilku niezbędnych zasadach obowiązujących podczas zakupu. By je dobrze poznać, najlepiej poświęcić chwilę, by dobrze zaznajomić się z tematem. Wiąże się to ze znacznym zmniejszeniem wymagań co do fotelika, dzięki chwili namysłu możemy znacznie okroić zakres poszukiwań idealnego fotelika, który zaspokoi potrzeby dziecka.

Przepisy obowiązujące przy fotelikach samochodowych

Obecne przepisy zobowiązują do przewożenia w foteliku każdego dziecka, którego wzrost nie przekracza 150 centymetrów. Dodatkowo zniesiono granicę wiekową, z tego też względu, wiek jest bez limitu.

W przypadku dzieci, których wzrost sięga wyżej niż 135 cm, ale mniej niż 150 cm, ma możliwość podróżowania w foteliku, który nie posiada dodatkowych zabezpieczeń. Jest to możliwe tylko w sytuacji, gdy waga dziecka (ponad 36 kg) uniemożliwia zapięcie dziecka pasami bezpieczeństwa, które posiada fotelik samochodowy.

W takim przypadku dziecko musi być przewożone na tylnym siedzeniu. Warto jednak pamiętać, że dzieci o wzroście niższym niż 150 cm, nie są odpowiedni chronione przez zwykłe pasy bezpieczeństwa. Dlatego należy dodać wszelkich starań, by pozbyć się tego problemu, ze względów bezpieczeństwa.

Jaki fotelik dziecięcy wybrać?

W tym przypadku nie warto sugerować się najwyższą ceną oraz kupować na przysłowiowy "oślep" tylko ze względu na nią. Cena nie zawsze idzie z jakością wykonania.

Podczas wyboru fotelika należy kierować się wagą oraz wzrostem dziecka. Duże grono producentów też przypisuje doborowi odpowiedniego fotelika wiek dziecka, jednakże jest to rzecz drugorzędna. W tym przypadku najlepszym pomysłem będzie kierowanie się wymiarami dziecka.

Podczas doboru fotelika ważne jest, by głowa użytkownika usadzonego w owym foteliku nie miała możliwości wystawiania poza jego obrys. Dodatkowo ważnym aspektem jest dostosowanie siedziska w sposób, by dobrze pasowało do fotela samochodowego.

Normy bezpieczeństwa musi także spełniać samo zapięcie fotelika. Kolorystyka fotelika samochodowego jest również ważnym aspektem — najlepiej dobrać kolor siedziska różniący się od koloru wnętrza samochodowego. Jest to związane z lepszą widocznością przez kierowcę, oraz osobę siedzącą z przodu na siedzeniu pasażera dziecka znajdującego się z tyłu.

Zatem niżej wyróżniono kilka rodzajów fotelików, dostosowanych do wieku oraz wagi:

  • 0-13 kg — czyli do około 12 miesięcy życia — można powiedzieć, że jest to najważniejsza kategoria fotelików dla dzieci. Jest to spowodowane wiekiem dziecka, oraz jego ograniczonym panowaniem nad własnym ciałem. Jest to bardzo niebezpieczne w przypadku gwałtownego hamowania, jak również szybkiego ruszania z miejsca. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że ten rodzaj fotelika montuje się w kierunku przeciwnym do samego kierunku jazdy.
  • 8-18 kg — od około 9 miesięcy do 4 roku życia — w tym przypadku wybór ustawienia jest zależny od metody montażu wykazanej w instrukcji fotelika. Można montować go również w stronę przeciwną do kierunku jazdy, jednakże nie jest to konieczne. Posiadają one kilku poziomową regulację oparcia. Wiąże się to z dobrym dopasowaniem pozycji dziecka, w zależności od sytuacji — może ono w nim wygodnie siedzieć, lub spać. Posiada także niezbędny zestaw szelek ochronnych.
  • 14-36 kg — wiek od 4. do 12. lat — ten rodzaj fotelika jest przeznaczony dla najstarszych dzieci spośród wszystkich trzech kategorii. Foteliki charakteryzują się możliwością regulacji zagłówka. Dzięki temu rozwiązaniu można idealnie dopasować zagłówek do wzrostu dziecka.

Fotelik dla dziecka — dostosowanie do parametrów samochodu

Rzeczą priorytetową jest możliwość dopasowania fotelika do samochodu. Wielu producentów zaświadcza, że owe foteliki są w stanie dopasować się do każdego rodzaju siedziska samochodowego. Jednakże w rzeczywistości nie zawsze ma to miejsce. Najczęstszym problem, który pojawia się podczas montowania fotelika samochodowego, są pasy bezpieczeństwa znajdujące się w pojeździe. Przeważnie są one zbyt długie lub zbyt krótkie. Kolejną bolączką jest także kąt nachylenia oparcia w samochodzie, uniemożliwia to dokładne ustabilizowanie fotelika.

Z tego też względu warto wpierw pojechać do sklepu stacjonarnego, by w nim zasugerować się danym modelem. Warto gruntownie go przymierzyć i zwrócić uwagę na wszystkie czynniki niepożądane. Można także poprosić sprzedawcę, aby osobiście zamontował fotelik oraz przedstawił, jak działają pasy zabezpieczające oraz czy fotelik jest stabilny.

Dodatkowe akcesoria do fotelika

Do dodatków możemy zaliczyć kilka podstawowych elementów, które zwiększą kontrolę nad dzieckiem znajdującym się w foteliku. Można wymienić tu zatem:

  • Regulowane lusterko — dzięki któremu można efektywniej obserwować dziecko podczas jazdy. Najlepsze zastosowanie znajduje w przypadku, gdy w samochodzie przewożone jest dziecko tyłem do kierunku jazdy. Dodatkowo zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo w czasie podróży. Wystarczy w tym przypadku spojrzeć w lusterko wsteczne, by zobaczyć co dzieje się z dzieckiem. Ponadto dzięki regulacji, można ustawiać lusterko pod dowolnym kontem.
  • Śpiworki do fotelika samochodowego — wykonane z wodoodpornych materiałów. Posiadają w swoim wnętrzu miękki plusz. Dzięki niemu dziecko będzie odpowiedni ogrzane, a także będzie mu w nim bardzo wygodnie. Są one proste w mocowaniu w foteliku, a także bezpieczne w użytkowaniu. Dodatkowym atutem jest także długi zamek błyskawiczny, dzięki któremu łatwo można umieścić, a także wyciągnąć dziecko.
  • Baza ISOfix — umożliwia prawidłowy oraz stabilny montaż fotelika we wnętrzu samochodu. Baza jest prosta z założeniu jak również w wyjęciu z pojazdu, przez co nie sprawia żadnych problemów z jej użytkowaniem. Możliwa jest także regulacja nogi. Baza ISOfix posiada solidną nogę wypierającą. Ponadto rozkłada siły w momencie wypadku na podłogę pojazdu.
  • Ochraniacz fotelika — jest prosty w zakładaniu na fotelik. Najlepiej spisuje się w lecie, chroniąc fotelik przed nagrzaniem od słońca.
  • Osłona przeciwsłoneczna fotelika samochodowego — pełni funkcję ochronną dziecka w lecie, podczas jazdy. Zapobiega także oślepieniu dziecka przez słońce w letnie dni. Dodatkowo zapewnia spokojny sen w każdych warunkach. Dodatkowo posiada specjalną regulację osłony, dzięki której można dostosować kąt zabezpieczenia przed słońcem, w różnych porach dnia podczas jazdy.
  • Ochrona boczna — montuje się ją po boku fotelika od strony drzwi pojazdu. Znacznie zwiększa ochronę podczas uderzenia w bok samochodu.

Zobacz akcesoria do fotelików samochodowych dostępne w naszym sklepie. W naszej ofercie znajdują się foteliki samochodowe oraz artykuły, które pomogą w obserwacji dziecka i ułatwią kontakt wzrokowy oraz takie, które poprawią komfort podróży i bezpieczeństwo dziecka. Są to między innymi takie akcesoria samochodowe jak: osłonki przeciwsłoneczne, lusterka, ochraniacze na fotel (mata ochronna), torby, organizery, śpiworki oraz wiele innych. Zadbaj o komfort dziecka i jego bezpieczeństwo w foteliku samochodowym podczas jazdy samochodem. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, w którym znajdziesz przydatne akcesoria do fotelików dla Twojego dziecka.

DARMOWA
WYSYŁKA od 300 zł
DZIAŁAMY
33 lata
WYSYŁKI
ZAGRANICZNE
ATESTOWANE
PRODUKTY