bujaczki dla niemowląt, producent mebli dla dzieci (6x)

Producent mebli dla dzieci - producent mebli dla niemowląt

Jest to jeden z najbardziej przydatnych gadżetów dla niemowląt. Bujaczki to idealne rozwiązanie dla rodziców, ponieważ ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Dzięki niemu mogą wykonywać obowiązki domowe mając swoje dziecko cały czas obok siebie. Nie tracimy przez to kontaktu wzrokowego ze swoim dzieckiem i mamy możliwość interakcji.

Gadżet ten sprawia, że dziecko czuje się komfortowo, ma poczucie bezpieczeństwa i stały kontakt z rodzicem. Dodatkowo, wspiera sen malucha, udoskonala jego rozwój, stwarza właściwe warunki do zabawy oraz pozwala na budowanie więzi z rodzicem.

Bujaczki dla niemowląt

Z bujaczka mogą korzystać niemowlęta już na wczesnym etapie rozwoju. W zależności od wieku i potrzeb dziecka, będzie spełniał różne funkcje, dlatego wybór odpowiedniego sprzętu jest niezwykle ważny. Istnieją jedynie ograniczenia co do maksymalnej wagi dziecka, które może korzystać z bujaczka. Maksymalne obciążenie zwykle waha się od 9 do 18kg, a to wszystko zależy od wybranego modelu.

Wyróżniamy trzy główne produkty tego typu:

  • bujaczek - dziecko przebywa w nim w pozycji półleżącej
  • bujaczek - dziecko jest bujane przez rodzica, a w przypadku tych elektronicznych, bujaczek kołysze sam
  • bujaczek - łączy obie te funkcje.

Jaki bujaczek wybrać?

Dobrze jest wybrać wysokiej jakości gadżet wielofunkcyjny 3 w 1, który służy do leżenia, bujania i może pełnić funkcję krzesełka. Jest to wygodne rozwiązanie, które sprawdza się na długi okres czasu, dzięki czemu nie ma potrzeby kupowania kilku osobnych sprzętów.

Bezpieczeństwo

Przy zakupie bujaczka musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo. Należy sprawdzić jakość jego wykonania, czy konstrukcja jest stabilna i solidna. Musi być wyposażony w pasy bezpieczeństwa (trzypunktowe lub najlepiej pięciopunktowe), dzięki którym dziecko nie przechyli się i nie wypadnie. Zyskasz pewność, że możesz bez obaw pozostawić w nim malucha. Niektóre bujaczki posiadają podnoszone boki, co jest dodatkową ochroną dla dziecka. Musi także posiadać wymagane atesty.

Funkcjonalność i regulacja siedziska

Warto również zwrócić uwagę na to, czy bujaczek dla niemowlaka można ustawiać w różnych pozycjach (siedzącej, półleżącej i leżącej). Pozwoli to na wykorzystanie go zarówno do drzemki, jak i zabawy a w późniejszym czasie również do karmienia. Wygodna i komfortowa pozycja dla dziecka to podstawa.

Dodatkowe funkcje

Upewnij się też, czy posiada dodatkowe funkcje i atrakcyjne elementy, które mają na celu wsparcie rozwoju dziecka. Zapewni Ci to dużo swobody, a maluch spędzi miły czas na zabawie i doskonaleniu swoich umiejętności. Bujaczek stanie się przyjaznym miejscem dla dziecka a rodzic otrzyma szansę na krótki odpoczynek, co przy ogromie pracy w domu też jest bardzo ważne.

Materiał

Materiał bujaczka musi być wykonany z dobrej tkaniny, oddychający i przyjazny dziecku. Powinien mieć także możliwość prania w pralce, co pozwoli na utrzymanie jego higieny i czystości. Istotny jest także rozmiar, sposób składania i lekkość bujaczka.

Rodzice często przenoszą go z miejsca na miejsce, używają go podczas podróży lub wyjazdów do rodziny i znajomych. Ważne jest więc, aby łatwo się składał, bez trudu mieścił się w bagażniku i nie sprawiał problemów podczas transportu.

Zalety korzystania z bujaczkaa

Sen i relaks

Korzystanie z bujaczka daje dziecku możliwość zdrowego i spokojnego snu, który w pierwszych miesiącach życia jest bardzo ważny. Modele z regulowaną budką zapewnią cień, spokój i przyjazne otoczenie do odpoczynku. Delikatne kołysanie i wibracja pomaga dziecku wyciszyć się i uspokoić, dlatego że taki rytm pamięta jeszcze z łona matki, gdzie było mu bardzo dobrze. Bujanie jest niezbędne dla zdrowego rozwoju małego dziecka, okazuje się też bardzo pomocne w budowaniu i zacieśnianiu więzi z rodzicem.

Wsparcie rozwoju

Bujaczka dla niemowląt z opcją wibracji, z zabawką świetlno-muzyczną i zawieszkami, zagwarantują dziecku dobrą zabawę, uatrakcyjnią leżenie oraz pozwolą na poznawanie i obserwowanie świata. Zabawna muzyka czy kolorowe światełka pobudzą zmysły dziecka, będą wspierać rozwój sensoryczny.

Dzieci chętnie uderzają w wiszące zabawki, dzięki temu ćwiczą swoje umiejętności motoryczne oraz uczą się koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zabawa doskonale rozwija wyobraźnię, świadomość ruchu oraz uczy reagowania na bodźce. Pamiętajmy o tym, że bujaczek ma być przyjemnym i komfortowym miejscem dla dziecka. Należy więc zadbać o to, by był dla niego jak najbardziej atrakcyjny.

Budowanie więzi z rodzicem

Wielu rodziców ma codziennie mnóstwo obowiązków do wykonania, co nie zawsze jest możliwe. Zdarza się, że dzieci niechętnie leżą same w łóżeczku, a jeśli nie czują opiekuna w pobliżu mogą zrobić się niespokojne. Rodzic spędza więc ten czas z dzieckiem, czując presję z powodu zaniedbania obowiązków.

Korzystanie z bujaczka w takim przypadku to świetna opcja. Rodzic chce, aby maluch przebywał obok nich w dowolnym miejscu w domu. Dziecko może obserwować rodzica podczas codziennej pracy, utrzymuje z nim kontakt wzrokowy a co najważniejsze - czuje obecność mamy lub taty. Dzięki lekkości gadżetu, można go przenieść w każde możliwe miejsce. Daje to więc rodzicom dobrą okazję do komunikacji i nawiązywania więzi z dzieckiem.

Pomoc przy kolce i trawieniu

Zdarza się, że niemowlę cierpi z powodu kolek. Wibracje rozchodzące się po całym bujaczku mogą pomóc dziecku pozbyć się tej dolegliwości, łagodzą dyskomfort ze strony układu trawiennego oraz działają kojąco i uspokajająco.

Ile czasu dziecko może przebywać w bujaczku?

Korzystanie z gadżetu będzie bezpieczne wtedy, gdy rodzic będzie go używać w granicach rozsądku. Nie jest zalecane długie przebywanie dziecka w bujaczku. Pamiętajmy więc o zachowaniu równowagi i różnorodności. Warto zwracać uwagę na pozycję, jaką przyjmuje dziecko a w razie co, poprawić je.

Dobrze używany nie zaszkodzi maluchowi a wręcz przeciwnie – pozwoli na wykorzystanie wszystkich funkcji, które mają niewątpliwie wiele zalet. Bujaczek to gadżet, który zdecydowanie pomaga w pogodzeniu opieki nad dzieckiem z codziennymi obowiązkami.

Meble do pokoju dziecka

Pokój dziecięcy powinien być nie tylko ładny, ale też praktyczny i funkcjonalny. Takie też powinno być jego wyposażenie, w tym meble dziecięce. Szukasz mebli do pokoju dziecięcego? Urządzasz pokój dziecka? Sprawdź co oferuje nasz sklep internetowy i producent mebli dziecięcych. Znajdziesz u nas drewniane meble niemowlęce, mebelki dziecięce z naturalnych materiałów, zestaw mebli, łóżeczka, wygodne materace, przewijaki, nowoczesne meble dla dzieci starszych oraz pozostałe wyposażenie pokoików dziecięcych. Różne modele, kolory, bogate wzornictwo. Oferowane przez nas produkty zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów. Sprawdź naszą ofertę, znajdź bezpieczne meble dla Twojego dziecka.

DARMOWA
WYSYŁKA od 300 zł
DZIAŁAMY
33 lata
WYSYŁKI
ZAGRANICZNE
ATESTOWANE
PRODUKTY