Klocki dla dzieci (32x)

Klocki dziecięce, Producent klocków dla dzieci

W tej kategorii znajdą Państwo klocki dla dzieci, które dostępne są w różnych formach i dla różnorodnych grup wiekowych. Niemowlęta lubią takie czynności, jak uderzanie klockami o siebie lub budowanie wież i przewracanie ich. W ten sposób nieświadomie stymulują swoją kreatywność i zapoznają się z pojęciami przestrzennymi, kolorami, kształtami i teksturami.

Zabawne i stymulujące klocki konstrukcyjne dla niemowląt

Zabawki dla niemowląt stają się coraz bardziej wyrafinowane, ale istnieją pewne klasyki, które nie tylko nigdy nie wychodzą z mody, ale są niezbędne zarówno do zabawy, jak i nauki. Tak jest w przypadku klocków dostępnych w naszym sklepie - geometrycznych brył wykonanych z różnych materiałów, o różnych kształtach i kolorach.

Klocki przyciągają uwagę dzieci już od najmłodszych lat. Od szóstego miesiąca życia próbują je podnosić i wkładać do buzi. W wieku jednego roku zazwyczaj są w stanie układać je w stosy, a także rzucać nimi o siebie.

Klocki z miękkich materiałów, plastiku i materiałów ekologicznych

Podstawowe klocki mają kształt sześcianu, ale istnieje również wiele innych modeli dostępnych w naszym sklepie: prostokątne graniastosłupy, cylindry, stożki i piramidy. Ponieważ rozmiary i kolory również się różnią, przekłada się to na szeroką gamę różnych elementów.

Są one wykonane z miękkich materiałów, podobnych do gąbki lub plastiku, lub z ekologicznych materiałów, takich jak korek. Te pierwsze są bardzo dobre dla najmłodszych dzieci, ponieważ są lżejsze i nie ma niebezpieczeństwa, że zrobią sobie krzywdę, podczas gdy klocki korkowe są lepsze, gdy dzieci mają około roku i lepiej rozumieją świat.

Ekologiczne klocki charakteryzują się naturalnym i zrównoważonym pochodzeniem materiału. Można je przetworzyć na dowolny inny drewniany przedmiot. Drewniane klocki są trwalsze, bardziej odporne na uderzenia i zadrapania. Ułatwia to ich dziedziczenie lub darowanie innym dzieciom. Są one zwykle znacznie staranniej zaprojektowane, ale także prostsze.

To sprawia, że dzieci będą chciały traktować je z większą troską i uczuciem. Unikalna struktura i charakterystyczny zapach tych zabawek zachęca dzieci do zabawy w naturalnym środowisku. Waga może się różnić w zależności od zabawki, ale zazwyczaj są one cięższe niż zabawki plastikowe.

Ogólnie rzecz biorąc, ponieważ większość klocków oferowanych w sklepie jest duża i dość solidna, nie ma niebezpieczeństwa ich pęknięcia i połknięcia fragmentu przez dziecko.  Ponadto wielką zaletą naszych klocków jest ich trwałość: dzieci zaczynają się nimi bawić, gdy mają kilka miesięcy, ale mogą im służyć przez kilka lat.

Klocki dla dzieci rozwijające inteligencję i kreatywność

Niektóre czynności wykonywane przez dzieci z tymi klockami są dla nich świetną zabawą, takie jak przewracanie pojemnika, w którym przechowywane są klocki lub przewracanie stosu zrobionego przez dorosłego. Niemniej jednak najważniejsze jest to, że zabawa tymi elementami pozwala małym dzieciom rozwijać pojęcie przestrzeni i kształtów. Sprzedawane przez nas klocki stymulują kreatywność i wyobraźnię dzieci, ponieważ przedstawiają za ich pomocą niezliczone elementy rzeczywistości: budynki, pojazdy, zwierzęta, ludzi itp.

Ten rodzaj zabawek pozwala również dzieciom pracować nad rozróżnianiem kolorów, umiejętnościami motorycznymi, zręcznością manualną i budowaniem zrównoważonych struktur. Pomaga także stopniowo wprowadzać je w świat matematyki i logicznego rozumowania, ponieważ poprzez dotyk i wzrok dzieci są w stanie rozpoznać, jak klocki pasują do siebie, układają się jeden na drugim i tworzą wzory.

Gdy dzieci uczą się budować z klocków i manipulować konstrukcjami, odkrywają także liczby, symetrię, wzory i równowagę. Klocki pozwalają dzieciom uczyć się wartości wielu obiektów razem. Dzieci instynktownie porównują rozmiary, długości i ilości klocków. Podczas zabawy dzieci uczą się również o grawitacji, wadze, stabilności, równowadze oraz pojęciach przyczyny i skutku. Umiejętności te stanowią podstawę dla późniejszych umiejętności numerycznych, matematycznych i naukowych, które dzieci będą rozwijać.