bramki bezpieczeństwa (5x)

Ochronne bramki bezpieczeństwa dla dzieci na schody

Pojawienie się dziecka całkowicie zmienia sposób życia oraz otoczenie, które musi być przygotowane na jego pojawienie się. Z domu znikają przedmioty, które niepotrzebnie zabierają miejsce lub zagrażają bezpieczeństwu. Pojawiają się natomiast liczne udogodnienia, akcesoria i zabezpieczenia, jak choćby bramka bezpieczeństwa.

Dzięki nim Twoje dziecko może bezpiecznie rozwijać się i poznawać otoczenie. Jednym z takich elementów są bramki ochronne dla dzieci, które pojawiają się, gdy tylko maluch zacznie raczkować. Głównie zabezpieczają schody i przejścia, ale ich rola jest znacznie ważniejsza. Ograniczają dostęp Twojego dziecka nie tylko do stromych schodów, ale także pomieszczeń, w których może spotkać je coś niebezpiecznego. Jeśli zastanawiasz się, jaka bramka ochronna będzie najlepsza, koniecznie przeczytaj nasze porady.

Bramki ochronne dla dziecka - dlaczego są ważne?

Wiemy, że bezpieczeństwo dziecka, to najważniejsza kwestia dla każdego rodzica. Dbasz o nie na każdym kroku. Likwidujesz wszystkie zagrożenia w postaci ostrych krawędzi i niebezpiecznych przedmiotów. Aby zapewnić bezpieczeństwo także podczas zabawy i przemieszczania się dziecka po domu koniecznie wybierz bramkę ochronną, dzięki której będziesz mógł cieszyć się każdym krokiem swojego dziecka bez obaw.

Czy wiesz jak ważną role pełni barierka ochronna? Z pewnością pierwsza myśli to - schody i ochrona pociechy przed upadkiem, ale nie tylko. Bramki zabezpieczające mają znacznie szersze zastosowanie od zabezpieczenia schodów i oddzielają Twoje dziecko od niebezpieczeństw, o których nawet jeszcze nie pomyślałeś. Oto niektóre z nich:

Jaki rodzaj bramek ochronnych jest najlepszy? - rodzaje i zastosowanie

  1. Bramki ochronne ze szczebelkami, to najpopularniejsze rozwiązanie spotykane od lat. Z reguły stosowane są przy schodach i zabezpieczają przejścia. Otwierają się z reguły w dwie strony, a do ich obsługi wystarczy jedna ręka. Dzięki temu możesz szybko i sprawnie przemieszczać się nawet z zajętymi rękoma. Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość regulacji bramki. Możesz ją przedłużyć lub skrócić z użyciem dodatkowego panelu. Dzięki temu z czasem możesz zmieniać miejsce ulokowania barierki bez konieczności zakupu nowej. Automatyczne zamykanie sprawia, że masz pewność bezpieczeństwa swojego dziecka.
  2. Bramki roll up zabezpiecza przejścia i schody do szerokości 140 cm. Wyglądem przypomina roletę montowaną w poziomie. Łatwa w montaży i codziennym użytkowaniu. Wykonana przy użyciu wytrzymałej i mocnej siatki. Dodatkowym atutem bramek roll up jest możliwość ich zamontowania zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Dodatkowym atutem bramek roll up jest możliwość ich błyskawicznego demontażu i montażu w innym miejscu. Bramka ochronna roll up ogranicza w pewnym stopniu widoczność przedmiotów pod drugiej stronie. W porównaniu do bramek ze szczebelkami dziecko nie przełoży rączki na drugą stronę. W ten sposób całkowicie ogranicza się kontakt dziecka z pupilem lub przedmiotami po drugiej stronie. Ograniczona widoczność powoduje, że ciekawość dziecka, co do przedmiotów po drugiej stronie bramki jest ograniczona. Nie będzie oni zatem próbowało przedostać się na drugą stronę.
  3. Bramka z panelami to rozwiązanie do większych powierzchni. Spełni swoje zadanie np. w dużych salonach z aneksem kuchennym. Zbudowana z sześciu paneli. Możesz dostosować ją do każdego rodzaju układu pomieszczenia. Panele można otworzyć, by stworzyć długą bramkę bezpieczeństwa Dzięki panelom można również dostosować bramkę w taki sposób, by chroniła przejście do drzwi, kominka, czy innych miejsc, które mogą zagrażać bezpieczeństwu dziecka. Każdy z paneli może zostać zablokowany w dowolnej pozycji tak, aby stworzyć idealny kształt ogrodzenia.

Zabezpieczenie dla dzieci? Bramki ochronne to podstawa!

Barierki bezpieczeństwa są niezbędne, jeśli Twoje dziecko stawia właśnie pierwsze kroki. W kilka sekund może znaleźć się w potencjalnie groźnym dla siebie miejscu. Zanim Twoja pociecha stanie się na tyle samodzielna by przejść z miejsca na miejsce, zapewnij zarówno sobie, jak i jemu pełne zabezpieczenie.

W ofercie sklepu Marko-Baby posiadamy bramki różnych typów w wielu rozmiarach. Znajdziesz u Nas także panele rozszerzające barierkę, dzięki czemu będziesz mógł chronić różne powierzchnie. Posiadają one atesty bezpieczeństwa i spełniają wszystkie kryteria europejskich norm.

Z naszą pomocą bez trudu dobierzesz idealny model pasujący do szerokości Twoich schodów. Barierki ochronne w większości nie wymagają wiercenia, ani montowania i wprowadzania przeróbek w ścianach. Już dziś zadbaj o bezpieczeństwo swojego dziecka i swój spokojny sen - zdecyduj się na ochronną bramkę lub barierkę.

Schody wewnętrzne w domu, czy mieszkaniu mogą stanowić spore zagrożenie dla naszych dzieci. Wystarczy chwila nieuwagi. Barierki ochronne na schody to bardzo praktyczny gadżet, który pozwoli zadbać o bezpieczeństwo Twojego dziecka. W naszej ofercie znajdują się między innymi: bramka schodowa metalowa, bramka na schody drewniana, bramka zabezpieczająca z PCV, rozszerzenie bramki, bramki rozporowe. Szeroki wybór bramek zabezpieczających pozwalających na skuteczne zabezpieczenie schodów w domu i mieszkaniu. Zadbaj o swoje dziecko i jego bezpieczeństwo w Waszym domu.