Kosze na pieluchy zużyte

Kosz na zużyte pieluchy - do czego służy?

Kosz na zużyte pampersy został opracowany w odpowiedzi na nieprzyjemny zapach, który utrzymuje się w zwykłych pojemnikach. Choć każda mama przyzna, że rodzicielstwo jest cudowne, jednak oprócz zalet, ma też swoje wady. Zmiana pieluchy jest szczególnie ważna dla starszych dzieci.

Dlatego Magic kosze na pieluchy zostały zaprojektowane tak, aby pomóc rodzicom przechowywać zużyte pieluchy w sposób, który nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Oznacza to wygodne przechowywanie i utylizację pieluch. Powinno to być przydatne rozwiązanie. Jeśli jednak pragniesz harmonii z naturą i planujesz ekologiczne podejście do pieluch, możesz rozważyć użycie pieluch wielorazowych.

To rozwiązanie może być potrzebne w przyszłości. Pomimo tego nie ma wątpliwości, że kosz na zużyte pieluchy pozwala zachować higienę. Dzięki niemu w mieszkaniu nie ma żadnych nieprzyjemnych zapachów, co znacznie wpływa na komfort. To także oszczędność czasu – nie musisz specjalnie chodzić do kontenera na dwór ze zużytą pieluchą. Magic Kosze na pieluchy różnią się od zwykłych koszy na śmieci.

Najnowsze modele posiadają specjalny bęben, do którego wrzucane są zużyte pieluchy. Następnie należy go obrócić uchwytem tak, aby wpadł do pojemnika, a sam uchwyt przesunąć do pozycji wyjściowej. Oznacza to, że do pomieszczenia nie przedostają się nieprzyjemne zapachy.

Jaki kosz na zużyte pampersy wybrać?

Kosz na zużyte pieluchy jednorazowe spotkał się z zaskakująco dobrym przyjęciem, mimo że na rynku jest dopiero od kilku lat. Możesz wybrać pojemnik ze szczelnie przylegającą pokrywką oraz dopasowaną uszczelką i zatrzaskiem. Istnieją też specjalne kosze, które niwelują brzydki zapach wokół kosza.

W innym dostępnym na rynku modelu kosza na pieluchy woreczek wraz z całą zawartością odpowiednio uszczelnioną i przymocowaną do pojemnika ma ograniczać rozprzestrzenianie się zapachów zużytych środków higienicznych. Problem w tym, że dodanie większej ilości zanieczyszczonych pieluch oznacza, że trzeba otwierać torebkę i za każdym razem czuć nieprzyjemny zapach.

Aby kosz na zużyte pieluchy lepiej spełniał swoje zadanie, każdy pampers, który trafi do pojemnika, należy najpierw owinąć w osobny woreczek i skręcić, aby z jego wnętrza nie uwalniały się żadne silne zapachy. Niezależnie od tego, czy korzystamy ze specjalnych udogodnień, czy nie, wszyscy rodzice maluchów powinni pamiętać o codziennym opróżnianiu kosza na zużyte pieluchy.

Artykułów higienicznych zanieczyszczonych nie należy pozostawiać w domu dłużej niż 24 godziny. Ten rodzaj odpadów będzie się rozmnażał i gromadził wiele bakterii. Tam, gdzie przebywają małe dzieci, zarazków powinno być jak najmniej. Należy o tym pamiętać.

Funkcjonalny kosz na pieluchy

W zależności od wybranego modelu kosz na zużyte pieluchy wyposażony jest w specjalny system worków antybakteryjnych, które zapobiegają wydzielaniu się przykrych zapachów. Większość używanych pojemników na pieluchy mieści około od 25 do 40 sztuk, ale dostępne są większe modele.

Nie musisz więc opróżniać go kilka razy dziennie, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów. Ograniczenie ilości odpadów to także oszczędność czasu. A przy dzieciach liczy się czas. Kosz posiada bezpieczne i wygodne zamknięcie. Większość modeli jest zaprojektowana do otwierania bez użycia rąk. Pokrywa jest zwykle otwierana za pomocą pedału (stopy). Kosz na pieluchy jest łatwy w montażu, obsłudze i opróżnianiu.

Czy warto zdecydować się na zakup kosza na zużyte pieluchy?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie – jedni twierdzą, że jest to konieczne, inni mocno wątpią w jego zalety. Zaczynając od zalet, na pewno zostaną wymienione aspekty higieniczne takiego rozwiązania. Należy wymienić szczególnie, iż w koszach z jednorazowymi wkładami zapachowymi są też specjalne worki, które pomagają wyeliminować nieprzyjemne zapachy.

To sprawia, że opróżnianie kosza jest trochę bardziej konieczne. Miesięczny zapas kosztuje mniej więcej tyle samo, co koszt wymiennego wkładu do kosza. Większość producentów podaje, że wkłady wystarczają na około 30 dni. Niestety w praktyce okazuje się, że wkłady wyczerpują się po tygodniu, ale to oczywiście bardzo indywidualna sprawa. W związku z tym koszt wkładów waha się od 30 do 100 zł.

Podstawową zaletą kosza na pieluchy jest ich pojemność. Specjalnie zaprojektowane do tego celu pojemniki mieszczą często dziesiątki zużytych pieluch, dzięki czemu nie trzeba tak często zmieniać wkładów jak w przypadku tradycyjnych pojemników.

Poza tym, używanie kosza na zużyte na pieluchy pozwala na odseparowanie nieprzyjemnych zapachów i bakterii. Możesz umieścić go obok miejsca do przewijania i ułatwić sobie tę czynność, bez większego wysiłku. Kolejną korzyścią jest to, iż kosz na zużyte pieluchy jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem. Gdy Twoje dziecko podrośnie, możesz go używać jako tradycyjnego kosza na śmieci.

Kosz na zużyte pampersy - opinie użytkowników

Możesz się zastanawiać, czy specjalne Magic kosze na zużyte pieluchy nie są kolejnym zbędnym gadżetem. Jednak przeszukując fora dla rodziców pod kątem przydatności kosza na pieluchy, można z łatwością zobaczyć pozytywne opinie i recenzje określonych marek lub modeli tych produktów.

Dzięki temu zanim zdecydujemy się na kupno kosza na pampersy, możemy poczytać ich opinie, opublikowane przez osoby mające już ten produkt. Czytając recenzje innych rodziców na temat pojemników na pieluchy, warto pamiętać, że nie tylko w czasie ciąży, ale i po porodzie kobiety mogą w określony sposób odbierać różne zapachy, szczególnie te nieprzyjemne (w tym całkiem sporo, zapach brudnych pieluch).

Coraz trudniejsze do zniesienia nieprzyjemne zapachy mogą być ważnym powodem decyzji o zakupie pojemnika na pieluchy, który bardzo dobrze spełnia swoją rolę i minimalizuje przykry zapach.

Podsumowując, kosz na zużyte pieluchy na pewno się przyda i dobrze spełnia swoją główną funkcję - zapobiega nieprzyjemnym zapachom w całym domu. Jest również wygodny i higieniczny. Zakup kosza nie jest sporym wydatkiem, biorąc pod uwagę to, że przy dzieciach wydatków nie brakuje.