brak produktów spełniających kryteria wyszukiwania

Akcesoria odblaskowe dla dzieci, Odblaski dziecięce

O bezpieczeństwo swojego dziecka dbasz jeszcze zanim przyjdzie na świat. Dopasowujesz otoczenie usuwając zbędne lub niebezpieczne przedmioty. Później oddzielasz niebezpieczne klatki schodowe, kominki, pomieszczenia, w których Twoje dziecko mogłoby upaść lub zrobić sobie krzywdę. Dzięki temu jest bezpieczne w swoim domu, gdzie może się rozwijać i stawiać pierwsze kroki.

Co jednak, gdy dziecko zacznie się przemieszczać na zewnątrz? Oprócz podstawowych zasad bezpieczeństwa wpajanych od najmłodszych lat musisz zadbać także o widoczność pociechy w każdych warunkach.

Odblaski na wózek dziecięcy - odblaskowe naklejki na kółka

Spacery są ważnym etapem codziennej rutyny. Pozwalają zaczerpnąć powietrza i zmienić otoczenie, co dobrze wpływa zarówno na dziecko, jak i mamę. Aby bezpiecznie pokonywać kolejne kilometry zadbaj o odpowiednią widoczność siebie i wózka. Niektóre modele posiadają już odblaskowe elementy. Warto jednak dodatkowo wyposażyć wózek, aby był widoczny z kilkuset metrów. Świetnie sprawdzą się tutaj samoprzylepne naklejki na kółka wózka. Zabawne nadruki w wielu wzorach zapewnią stylowy wygląd za dnia. Po zmierzchu zwiększą widoczność spacerujących. Naklejki odblaskowe zostały tak zaprojektowany, abyś mogła dopasować je do wózka z pełnymi kołami.

Odblaskowy materiał zapewnia widoczność z 200 metrów. Spełnia swoją role zarówno, gdy jest mokry, jak i suchy. Nie musisz zatem obawiać się jesiennych spacerów, podczas których szybko zapada zmrok lub zaczyna padać. Naklejki szybko i wygodnie usuniesz za pomocą źródła ciepła - możesz użyć np. suszarki do włosów.

Jeśli wózek dla Twojego dziecka ma ciemny odcień: czarny, brązowy, granatowy itd. koniecznie zdecyduj się także na dodatkowe naklejki lub zawieszki. Dzięki temu wózek będzie jeszcze lepiej widoczny dla wszystkich użytkowników drogi lub chodnika. Sam/a również zadbaj o odpowiednie odznaczanie się. Możesz wybrać zarówno odblaskowe opaski, jak i zawieszki. Jeśli to możliwe wybierz okrycie wierzchnie z odblaskowymi elementami. Dzięki temu zyskujesz pewność, że zarówno Ty, jak i Twoja pociecha bezpiecznie wrócicie ze spaceru.

Odblaskowe opaski na ramię - bądź widoczny, bądź bezpieczny

Kiedy Twoje dziecko zacznie samodzielnie przemierzać niewielkie odcinki musisz dodatkowo zadbać o jego bezpieczeństwo. Nawet jeśli podczas spaceru idzie tuż obok Ciebie lub jest w zasięgu Twoje wzroku - wyposaż je odblaskowe opaski. Uniwersalny rozmiar opaski powoduje, że możesz umieścić ją zarówno na ręce, jak i nodze dziecka w zależności od jego komfortu i widoczności. Choć okrycia wierzchnie - kurtki, bluzy i płaszcze - często są wyposażone w elementy odblaskowe, opaska jest niedrogim elementem dodatkowym, który zapewnia bezpieczeństwo. Opaski odblaskowe mają różne wzory. Możesz dopasować je do zainteresowań swojego dziecka. Dzięki temu chętniej będzie nosiło swój element odblaskowy.

Rolki, rower, deskorolka - Twoja pociecha z biegiem czasu może poruszać się na różne sposoby. Bez względu na to, który z nich wybierze musi być bezpieczna. Zadbaj nie tylko o ochraniacze, ale także odpowiednie wyróżnienia się go w jesienne wieczory. Dodatkowym plusem z pewnością będą elementy odblaskowe na środku lokomocji. Na hulajnodze wystarczy odblaskowa naklejka. Na rolkach może to być element odblaskowy na nodze.

Zawieszki odblaskowe dla dzieci

Kolejnym elementem odblaskowym, w który warto wyposażyć swoje dziecko są świecące zawieszki. Odblaskowy breloczek możesz przypiąć zarówno do plecaka, jak i elementu odzieży. Zawieszki z odblaskiem są dostępne w wielu wzorach i kolorach. Możesz wybierać spośród postaci z bajek, ulubionych bohaterów czy zainteresowań swojej pociechy. Dzięki nim będziesz pewny, że Twoje dziecko w drodze ze szkoły do domu jest widoczne przez wszystkich uczestników ruchu. Pamiętaj, że im większa powierzchnia odblasku tym większa widoczność dziecka. Zadbaj jednak, aby element nie był uciążliwy w noszeniu.

Jak wybrać odblask dla swojego dziecka?

Każdy element odblaskowy może uratować życie Twoje lub Twojej pociechy. Nie da się jednak ukryć, że dzieli się je na te spełniające swoje zadanie lepiej lub gorzej. To wszystko za sprawą powierzchni, która odbija światło - a dokładnie od jej wielkości. Im większa tym skuteczniejsza. Podpowiadamy, czym warto sugerować się podczas wyboru odpowiedniego odblasku:

  1. Postaw na jakość - wybierz element odblaskowy, który będzie solidnie wykonany. To ważna inwestycja w bezpieczeństwo Twoje dziecka - nie decyduj się zatem na półśrodki.
  2. Widoczność - wybierając odblask dla dziecka sprawdź, czy widoczność po zmroku będzie odpowiednia. Najlepiej, jeśli sam/a ocenisz, czy jako kierowca lub inny uczestnik ruchu zauważysz swoje dziecko. Sprawdź to pokonując trasę, którą przemierza Twoje dziecko i zobacz, z ilu metrów je dostrzegasz.
  3. Lekkość zakładania - zadbaj o to, aby element odblaskowy był łatwy do założenia. Opaski odblaskowe z reguły same zakładają się w momencie delikatnego stuknięcia. Wybierz taki element odblaskowy, który Twoje dziecko w mgnieniu oka założy i ... nie zdejmie.
  4. Lekkość - podczas jazdy na rolkach czy hulajnodze odblask nie może przeszkadzać Twojemu dziecku. Zadbaj aby chroniący go element był niewyczuwalny. W przeciwnym razie pociecha może go ściągnąć.
  5. Zgodny z normami - na rynku dostępnych jest mnóstwo tanich odblasków. Nie spełniają one norm europejskich i atestów, w wyniku których byłyby dopuszczone do użytki. W przeciwnym wypadku będą tylko ładną ozdobą, a nie zabezpieczeniem.

Ile kosztują odblaski dla dzieci?

Cena odblasków dla dzieci nie jest duża. Najtańsze z nich można kupić już za kilka złotych. Często są gratisami dołączanymi podczas zakupu roweru, deskorolki lub rolek. Warto jednak dodatkowo przetestować produkty dołączane bezpłatnie.

Choć bezpieczeństwo Twojego dziecka jest bezcenne, nie musisz się więc obawiać, że wydasz fortunę. Najrozsądniej zaopatrzyć pociechę w różne odblaski, jak choćby zawieszki, opaski, czy kamizelki odblaskowe. Twoje dziecko z pewnością chętnie weźmie udział w ich wyborze, a później wybierze ulubiony, które chętnie założy wychodząc z domu. Wyrobi sobie nawyk ich zakładania i obowiązek noszenia w godzinach wieczornych. Poznaj asortyment elementów odblaskowych z naszej oferty, dostępny w naszym sklepie internetowym.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ