Zabawki do piaskownicy i ciastoliny

Donerland Zabawki do piaskownicy i ciastoliny

Zabawa to bardzo ważna sfera w życiu każdego dziecka. Na rynku dostępne jest bardzo wiele najróżniejszych zabawek, dlatego wybór tych właściwych nie należy do najłatwiejszych zadań. Bardzo dobrą propozycją są zabawki do piasku i ciastoliny marki Donerland dostępne w ofercie naszego sklepu. Warto bliżej się im przyjrzeć.

Czym jest magiczny piasek?

Marka Donerland oferuje unikatowy produkt jakim jest magiczny piasek. Jest to bardzo nowoczesny wyrób, który jest pewnego rodzaju pochodną popularnej modeliny. Wyróżnia się on kilkoma znaczącymi cechami. Przede wszystkim nie wysycha, ani nie twardnieje dzięki czemu można się nim bardzo wygodnie bawić nawet po wielokrotnym użytkowaniu.

Mimo, że magiczny piasek jest sypki można z niego z łatwością formować różne budowle, kształty czy postacie. Nie potrzeba do tego wody, ani żadnych dodatków. Po skończeniu zabawy piasek może od razu wrócić do swojej pierwotnej formy. W ofercie naszego sklepu dostępny jest piasek w kolorze białym, żółtym, pomarańczowym, różowym oraz błękitnym. Dzięki temu można zagwarantować swojemu dziecku świetną zabawę!

Struktura magicznego piasku

Magiczny Piasek marki Donerland wykonany jest z samych naturalnych składników takich jak np. olejki o działaniu nawilżającym. Produkt jest całkowicie wolny od wszelkich metali ciężkich czy innych szkodliwych związków.

Warto także zaznaczyć, że jego struktura jest niezwykle przyjemna i miło się go dotyka. Jest to świetny produkt do wszelkich zabaw i ćwiczeń sensorycznych.

Magiczny piasek jest całkowicie bezpieczny. Podczas zabawy nie przykleja się do rąk i jest bardzo wygodny w użytkowaniu.

Dodatki do magicznego piasku

Oprócz magicznego piasku warto także zaopatrzyć się w szereg dodatkowych zabawek i foremek, dzięki którym zabaw będzie jeszcze ciekawsza. Tak jak wspomniano wcześniej magiczny piasek jest bardzo plastyczny, dlatego z łatwością można z niego zrobić różne babki, figurki czy inne kształty.

Dlaczego warto zachęcać dzieci do zabawy piaskiem i magicznym piaskiem?

Zabawy piaskiem to świetna propozycja dla najmłodszych. W ten sposób można ćwiczyć motorykę małą. Ugniatanie piasku rączkami, przesiewanie go, przesypywanie z kubeczka do kubeczka czy lepienie babek czy różnych figurek to bardzo rozwojowe zabawy.

Ponadto, kiedy dzieło z piasku lub magicznego piasku jest już gotowe i wygładzone można na nim dodatkowo narysować różne szlaczki, kształty czy inne elementy dekoracyjne, co także jest świetnym sposobem na rozwój motoryki. Jest to polecana propozycja dla treningu przed rozpoczęciem nauki pisania.

Piasek to naprawdę wdzięczny materiał do zabawy. Dzieci w najmłodszym wieku poznają świat wszelkimi zmysłami. Wszelkie aktywności manualne piaskiem nie tylko wspierają rozwój manualny, ale także skutecznie stymulują zmysły i oddziałują na ogólny rozwój.

Bawiąc się w piasku dziecko rozwija się na różnych obszarach. Dziecko rusza się w piaskownicy, wstaje i kuca, nabiera piasek na łopatki i w ten sposób ćwiczy pracę poszczególnych grup mięśni. Ponadto wykonując babki i inne figurki z piasku ćwiczy się koordynacją oka i ręki co ułatwia późniejsze manipulowanie różnymi przedmiotami.

Magiczny Piasek i inne zabawki Donerland to świetna propozycja dla najmłodszych i nieco starszych. Rozwijają one motorykę małą, a także potęgują wrażenia sensoryczne. Zabawa piaskiem wspiera rozwój na wielu płaszczyznach. Warto zapoznać się z produktami dostępnymi w ofercie i kupić najlepsze zabawki dla swojego dziecka.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ