baby nests

car seat footmuff

FREE DELIVERY
BS11024808GC
0+
VOKSI MOVE GREY - CREAM
VOKSI MOVE GREY - CREAM
459
FREE DELIVERY
BS11024808SGF
0+
VOKSI MOVE SEA GREEN FLYING
VOKSI MOVE SEA GREEN FLYING
459
FREE DELIVERY
BS11024808GYF
0+
VOKSI MOVE OLDEN YELLOW FLYING
VOKSI MOVE OLDEN YELLOW FLYING
459
FREE DELIVERY
BS11024808BC
0+
VOKSI MOVE BLACK - CREAM
VOKSI MOVE BLACK - CREAM
459
FREE DELIVERY
BS11024840GF
0+
VOKSI EXPLORER GREY - FLYING
VOKSI EXPLORER GREY - FLYING
697
FREE DELIVERY
BS11024840BF
0+
VOKSI EXPLORER BLACK - FLYING
VOKSI EXPLORER BLACK - FLYING
697
FREE DELIVERY
BS11024840WW
0+
VOKSI EXPLORER WALNUT WINGS
VOKSI EXPLORER WALNUT WINGS
697

stroller footmuffs

FREE DELIVERY
BS11028937DSG
0+
VOKSI ADVENTURE DARK SEA GREEN
VOKSI ADVENTURE DARK SEA GREEN
887
FREE DELIVERY
BS10010223-BC
0+
VOKSI CITY BLACK CREAM
VOKSI CITY BLACK CREAM
1.137
FREE DELIVERY
BS10010223SSW
0+
VOKSI CITY SEASHELL SAND WINGS
VOKSI CITY SEASHELL SAND WINGS
1.137
FREE DELIVERY
BS10010223GC
0+
VOKSI CITY GREY-CREAM
VOKSI CITY GREY-CREAM
1.137
FREE DELIVERY
BS10010223SGF
0+
VOKSI CITY SEA GREEN FLYING
VOKSI CITY SEA GREEN FLYING
1.137

swaddles, sleeping bags, pijamas


BS11005384
12m+
VOKSI PONCHO - DARK GREY
VOKSI PONCHO - DARK GREY
169 263,99  DO WYCZERPANIA ZAPASÓW

BeSafe Voksi Kokon dla niemowlaka - co to takiego?

Znany także jako ochraniacz lub otulacz, czy też gniazdko - to przenośne łóżeczko przeznaczone do ochrony noworodków przed upadkiem z wysokości, nawet podczas odpoczynku na łóżku rodziców lub sofie w salonie. Kokon wygląda jak mini ponton. Składa się z opływowego kształtu i miękkiego spodu z wysokimi bokami, które zapobiegają „przewracaniu się” noworodka. Sprawdza się również z punktu widzenia dziecka.

Nie powie Ci tego, ale z pewnością prawdą jest, że noworodki nie czują się komfortowo w szeroko otwartych przestrzeniach domu, a nawet w łóżeczku. W pierwszych miesiącach życia przyzwyczaił się do ciasnego środowiska łona matki.

Wyeliminuj pustą przestrzeń wokół malucha, umieszczając przytulne gniazdko w jego łóżeczku lub wózku, aby ograniczyć wszechobecną stymulację i ukoić zmysły. Ale od jakiego wieku niemowlaka można je stosować? Optymalny wiek dziecka do korzystania z kokonów to od 1 do 6 miesiąca, co może być najbardziej przydatne w tym okresie. Kokony to proste, ale przydatne przedmioty, które można wykorzystać w różnych sytuacjach.

Funkcjonalne gniazdka i kokony dla niemowląt

BeSafe Voksi Kokony dla niemowląt, bez względu na to, jak niepozorne mogą się wydawać, sprawdzają się w różnych codziennych i niecodziennych sytuacjach. Zwykle składa się on z wyjmowanego materacyka pokrytego tkaniną oraz miękkiego wężyka otaczającego, który zapobiega „przewróceniu się” dziecka.

Pierwszą i najważniejszą zaletą takich gniazdek jest możliwość spędzenia nocy z maluszkiem. Taka kryjówka zapewnia dziecku bezpieczną przestrzeń bez obawy przed wyjściem z kokonu i wypadnięciem z łóżeczka. Dzięki temu rozwiązaniu możesz spać blisko maluszka i mieć do niego natychmiastowy dostęp. Jeśli Twoje dziecko płacze możesz od razu je uspokoić lub nakarmić, ponieważ jest obok. W pierwszych miesiącach życia kokonu używa się również bezpośrednio w łóżeczku, aby maluszek mógł się tulić.

Jeśli szykujesz się na rodzinną wycieczkę lub po prostu chcesz spędzić noc poza domem, nic nie stoi na przeszkodzie, aby gniazdko spełniło rolę zwykłego łóżeczka. Kokon jest idealny dla dzieci w wieku sześciu miesięcy, więc możesz spać spokojnie.

Dzięki miękkim rurkom wokół nich i wygodnemu materacykowi nie musisz martwić się o tradycyjne łóżeczka, bo gniazdko spełnia idealnie swoje zadanie. Kolejną niezaprzeczalną zaletą kokonów jest to, że można ich używać jako przewijak. Otaczające boki zapobiegają zbyt dużemu obracaniu się dziecka, ułatwiając tę czynność. Dodatkowo gniazdko to także kącik zabaw jako przytulne łóżeczko i kryjówka dla maluszka.

Możesz na przykład skupić się na przygotowywaniu posiłków, ćwiczeniach w domu lub wieczornym czytaniu bez obaw o bezpieczeństwo swojego maluszka. Kokon niemowlęcy charakteryzuje się najwyższymi standardami wykonania i bezpieczeństwa. Posiada doskonałą funkcjonalność, dzięki czemu nadaje się do czyszczenia i użytkowania dla niemowląt. Producenci zwrócili również uwagę na jakość użytych materiałów i wreszcie na uzyskanie oryginalnego i niepowtarzalnego projektu. Każde gniazdko BeSafe Voksi wygląda świetnie, dzięki stylowym wzorom i motywom dziecięcym.

Jak można wykorzystać kokony dla niemowląt?

Przydatny podczas nauki samodzielnego spania lub, gdy chcesz przespać pierwsze noce z dzieckiem. Kokon zapewnia dziecku wystarczająco dużo miejsca (aby mogło swobodnie się tulić) i jest bezpieczny. Nawet najbardziej ruchliwy niemowlak nie wypadnie z gniazdka.

A kiedy budzi się z płaczem możesz go szybko przytulić i uspokoić. W ten sposób zmiana pieluchy i pielęgnacja po kąpieli przebiegnie sprawnie, szybko i bezstresowo. Kokon potrafi zmieniać pozycję ciała śpiącego dziecka. Ponadto noworodek może nauczyć się niezależnie skręcać w lewo i w prawo bez obawy, że przy skręcie nie spadnie na podłogę.

Intensywne kolory i przyciągające wzrok baśniowe wzory pomagają rozwijać zmysły poznawcze małego dziecka - od wrażliwego po zasadniczego odkrywcę otaczającej rzeczywistości. Kokon świetnie sprawdzi się jako pierwsza mata do zabawy Twojego dziecka. Możesz też trzymać dziecko w jednym pokoju, a w innym spokojnie odpoczywać lub zajmować się innymi domowymi obowiązkami. W tym czasie małe dzieci są pochłonięte zabawą z otoczeniem i obserwacją rodziców lub też spokojnie i bezpiecznie śpią.

Gniazdko niemowlęce - do jakiego wieku można go używać?

Przede wszystkim musimy rozważyć, czy dziecko urodziło się małe, czy też nieco większe. Kokon niemowlęcy to bariera dla dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siedzieć. Im szybciej maluszek nabędzie takich umiejętności, tym mniej będzie mógł korzystać z kokonu na sofie z obawy przed upadkiem.

Oczywiście większe kokony służą przez dłuższy czas. Produkt jest jednak na tyle elastyczny, że można go używać przez długie lata. Gdy maluszek nie mieści się w środku, możesz swobodnie korzystać z miękkich boków kokonu. Ciekawym sposobem wykorzystania kokonu dla starszych dzieci, to wkładka do łóżeczka. Boki kokonu skutecznie zabezpieczają poruszające się dziecko przed uderzeniem o dranki. Ponadto maluchy mają się do czego przytulać. Noworodek może leżeć w gniazdku od pierwszego dnia życia.

Kokony i gniazdka dla niemowląt - czy to jest bezpieczne?

Wybierając produkty dla dzieci, zwracaj uwagę na to, czy nie stanowią one zagrożenia dla Twojego dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, czy kokony są bezpieczne dla ich dzieci. Przede wszystkim warto przyjrzeć się wielkości gniazda niemowlaka.

Produkt powinien mieć wystarczająco dużo miejsca, aby dziecko mogło swobodnie oddychać, mieć swobodny dostęp powietrza i nie powinien bezpośrednio dotykać boków kokonu. Kolejną rzeczą jest ograniczenie sznurowadeł. Może przypadkowo dostać się do dróg oddechowych lub zaczepić o ręce lub nogi dziecka. Podsumowując, czy kokony są bezpieczne dla niemowląt?

Tak, jeśli ich właściwości są sprawdzane przed ich wyborem. Bardzo ważne jest również właściwe użytkowanie produktu. Gniazdka BeSafeVoksi nie są noszami i nie są przeznaczone do noszenia dzieci. Dlatego należy zwrócić uwagę na właściwe użytkowanie, aby produkt ten był w pełni bezpieczny.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ