Maty edukacyjne (25x)

DARMOWA WYSYŁKA
LBF302825
0+
Mata edukacyjna - farma
Mata edukacyjna - farma
349

18m+
Mata sensoryczna kosmos
Mata sensoryczna kosmos
68,01 106,99  DO WYCZERPANIA ZAPASÓW

18m+
Mata sensoryczna wróżka
Mata sensoryczna wróżka
80,50 107,98  DO WYCZERPANIA ZAPASÓW

TL1205200030
0+
Mata interaktywna Gigant 100x150 cm - Zabawa na łące
Mata interaktywna Gigant 100x150 cm - Zabawa na łące
159,01 189  DO WYCZERPANIA ZAPASÓW

TL1205106830
0+
Gimnastyka/mata edukacyjna z pałąkami - Leśna Kraina
Gimnastyka/mata edukacyjna z pałąkami - Leśna Kraina
241,99 303  DO WYCZERPANIA ZAPASÓW

Maty edukacyjne dla dzieci i niemowląt

W poszukiwaniu wartościowego zajęcia dla swoich pociech, rodzice sięgają po zabawki dostarczające zabawy i wiedzy. Jednym z częściej wybieranych akcesoriów są maty edukacyjne w różnej tematyce.

Zabawka dostarcza maluchowi wrażeń, pozwala na spędzenie miłych chwil na rozrywce, a także pomaga w stopniowym poznawaniu świata. Mata może z powodzeniem służyć dziecku od najmłodszych dni życia i pomagać mu w rozwoju umiejętności poznawczych.

Edukacyjne maty sposobem na rozwój i zabawę niemowlaka

Dzieci przez pierwsze miesiące życia poznają zmysłami, dlatego wybierając matę zwróć uwagę, aby posiadała wiele zawieszek i dodatkowych funkcji. Dzięki temu zabawka zapewni więcej bodźców i nada się nie tylko podczas pierwszych miesięcy, ale również lat życia.

Kolorowe elementy i zabawki przyciągają uwagę malucha, pozwalając mu w ćwiczeniu skupienia uwagi. To dobry sposób, aby podarować dziecku chwilę samodzielnej zabawy i zyskać moment dla siebie. Mata stanowi nie tylko świetną formę zabawy, lecz również ciepłą izolację od podłogi. Może stanowić indywidualne miejsce malucha, w którym będzie się on czuł bezpiecznie.

Miękkie i kolorowe maty do rozwijającej zabawy

W zależności od wieku dziecka możesz wybierać spośród prostych mat w formie miękkiego dywanika, puzzli, a także kojców oraz akcesoriów sensorycznych. W przypadku małych dzieci sprawdzą się maty w formie kojca, wyposażone w miękkie dno i obicie.

Taka forma zabawki zagwarantuje maluchowi bezpieczne warunki do poznawania świata zewnętrznego. Na macie bez problemu można uczyć dziecko siadać, stawiać pierwsze kroki i ćwiczyć motorykę ciała. Ruchome zabawki przykuwają wzrok i sprawiają, że niemowlak może ćwiczyć chwytanie przedmiotów i uczyć się odróżniania kolorów.

Wybierając matę edukacyjną z pałąkiem, zwróć uwagę, aby posiadała jak największą różnorodność dołączonych zabawek. Warto wybrać produkt wyposażony w dodatkowe zawieszki, na których można umieścić ulubione pluszaki i gryzaki noworodka.

Dziecko spędzi długie godziny na wpatrywanie się w poruszające się elementy maty i dotykanie ich. To doskonały sposób na ćwiczenie zdolności motorycznych malucha i na powolne raczkowanie. Dolna część mat jest wodoodporna, co ułatwia zachowanie porządku w przypadku przecieknięcia pampersa. Dzięki temu łatwiej jest zadbać o higienę i czyszczenie maty. Wystarczy przetrzeć zabawkę mokrą ściereczką, aby zachowała świeżość i pozostała czysta.

Wybieraj spośród kolorowych wzorów i designów mat edukacyjnych

Wśród asortymentu mat edukacyjnych można znaleźć modele z motywami zwierzątek, miasta oraz wiele innych. Bogata oferta wzorów sprawia, że każdy rodzic będzie usatysfakcjonowany. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby obdarzyć malucha kilkoma wariantami mat i zapewnić mu jeszcze więcej bodźców.

Kolorystyka mat sprawia, że maluch będzie podchodził do zabawy z zaciekawieniem i entuzjazmem. Zwierzęce motywy przyciągają dziecięcą uwagę i zapewniają miłe, bezpieczne środowisko do rozwoju. Wiszące zabawki pokrywają się z tematyką nadruku na macie i stanowią dopełnienie designu produktu.

Wybierając tematykę maty edukacyjnej, wielu rodziców kieruje się płcią malucha. W ofercie odnajdziesz modele z księżniczkami i słodkimi zwierzaczkami, które doskonale sprawdzą się dla dziewczynki. Z kolei oferta dla chłopców obejmuje maty edukacyjne z samochodzikami, miastem oraz kosmosem.

Wszystkie zabawki są wykonane z bezpiecznych dla zdrowia malucha materiałów, które nie powodują podrażnień i są łatwe w utrzymaniu w czystości. Pianka z której są wykonane zapewnia wygodę siedzenia i turlania się, powodując, że dziecko może przebywać na macie komfortowo przez długi czas.

Mata z wiszącymi zabawkami dla niemowlaka

Jednym z ważniejszych aspektów dobrej maty edukacyjnej dla niemowlaka są dodatkowe akcesoria do zabawy. Są to różnego rodzaju dodatki i zawieszki, które zapewniają dziecku odpowiednią ilość bodźców. Pluszaki, piłeczki i gryzaki pozwolą maluchowi odkryć zupełnie nowe doświadczenia dotykowe oraz wzrokowe.

Dzięki temu noworodek będzie mógł obserwować świat i uczyć się podstawowych zasad w nim panujących. Lusterka z kolei pomogą w utrzymaniu leżącej pozycji, co jest niezwykle ważne w początkowym stadium rozwoju malucha. Dodatkowe zabawki w macie to doskonały sposób na codzienną zabawę i ćwiczenie zdolności poznawczych oraz ruchowych.

Mniejsze dzieci będą zachwycone widząc kolorową karuzelę ze światełkami i czerpiąc radość z gryzaków. W przypadku starszych maluchów doskonale sprawdzą się wzbudzające ciekawość piłeczki oraz maskotki. Im więcej akcesoriów, tym bardziej interesująca i rozwijająca zabawa.

Ważnym aspektem dla rodziców jest to, aby mata była lekka, lecz solidna i prosta w składaniu, co pozwoli zaoszczędzić miejsce. Wytrzymałość to jedna z ważniejszych cech, jeśli chodzi o zabawki dla dzieci, dlatego warto zwrócić również na usztywnienie pałąków oraz jakość użytych materiałów.

Maty edukacyjne sensoryczne dla pobudzenia zmysłów malucha

W zależności od potrzeb można zdecydować się na prostą wersję maty lub rozbudowaną o ciekawe zabawki. Pierwsza opcja wymaga znalezienia dodatkowego zajęcia dla dziecka, zaś w przypadku mat sensorycznych otrzymujesz gotową zabawkę.

To kompletne rozwiązanie dla malucha z całym zestawem akcesoriów czekających na odkrycie. U starszych dzieci sprawdzą się maty sensoryczne wyposażone w wytrzymałe samochodziki, tunele i garaże. Umożliwia to poruszanie się zabawkami po planszy i odkrywanie nowych zakamarków zabawki.

Szeleszczące elementy i fascynujące kształty sprawią, że mata nie znudzi się szybko i będzie z powodzeniem służyć przez pierwsze lata życia dziecka. Taka rozrywka wpłynie na rozwój wyobraźni i pobudzi zmysły malucha.

Doskonałym wyborem będzie mata edukacyjna wyposażona w grające elementy. To dodatkowe wrażenia słuchowe dla malucha, które wzbudzą radość i zaciekawienie. Dla rodzin, które często wyjeżdżają doskonałym wyborem będą łatwe w składaniu i przenoszeniu maty podróżne. Produkt można zabrać ze sobą na wakacje, na piknik, plażę, a nawet na imprezę rodzinną. Zapewni to dziecku bezpieczne i znane miejsce do zabawy, co wpłynie na jego komfort.

 
DARMOWA
WYSYŁKA od 300 zł
DZIAŁAMY
33 lata
WYSYŁKI
ZAGRANICZNE
ATESTOWANE
PRODUKTY