humidifiers, scales (10x)

Oczyszczacze i Nawilżacze powietrza, Wagi elektroniczne dziecięce

W naszej ofercie znajdziesz nawilżacze powietrza idealne do stosowania dla dzieci i niemowląt. Modele ultradźwiękowe, które wybraliśmy są praktycznie bezgłośne, dlatego możesz je stosować nawet w nocy, aby zapewnić komfortowe warunki do odpoczynku sobie i swoim pociechom. Nie martw się o ryzyko poparzenia ciekawskich małych rączek, gdyż większość nawilżaczy emituje chłodną mgiełkę.

Aby zapewnić jak najwyższy standard, urządzenia nawilżające zaopatrzone są w różne tryby działania. Do Twojej dyspozycji masz przyciski dotykowe, umożliwiające łączenie dźwięku, światła i zapachów lub używania ich osobno. Naturalne dźwięki, w które zaopatrzone są nawilżacze zostały zaimplementowane tak, aby uspokoić dziecko, wyciszyć się i wspomóc głęboki i spokojny sen. Zapewni to komfort odpoczynku nie tylko maluszkowi, ale także Tobie. Nawilżacz powietrza działający w nocy sprawi, że niemowlęta będą mniej marudne i śpiące, bo mogą odpowiednio odpocząć.

Popraw jakość powietrza w swoim otoczeniu i zadbaj o zdrowie

Dźwięk z nawilżacza ma na celu również zapobieganie rozbudzenia dziecka, przez głosy otoczenia. Tłumi je i tworzy spokojną atmosferę dla każdego śpiocha. Warto wrócić uwagę na to, że wiele tego typu urządzeń stymuluje jednocześnie aż trzy zmysły malucha: słuchu, wzroku i węchu! Takie 3w1.

Nawilżacz powietrza nie jest skomplikowany w obsłudze. Jest bardzo intuicyjny i kompaktowy. Idealnie wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Ponadto nie musisz o nim pamiętać. Jeśli woda w zbiorniku urządzenia skończy się gdy jest ono włączone, sprzęt sam się wyłączy. Cudownie, prawda? Kto by w biegu codzienności miał czas się tym przejmować, a dzięki takiemu rozwiązaniu nie będziemy niepotrzebnie płacić za prąd i przyczynimy się do ochrony środowiska. Gdy w pojemniku skończy się zapas wody, zapali się lampka sygnalizująca braki.

Jeśli Twoje dziecko nie może zasnąć w totalnej ciemności, mamy też idealne rozwiązanie dla Ciebie. Nawilżacze powietrza dla dzieci mają różnorodne warianty światła do wyboru. Opcja światełka nocnego pomoże maluchowi czuć się bezpiecznie i spokojnie w nocy. Ponadto lampka się nie nagrzewa, więc jest w pełni bezpieczne dla każdego użytkownika.

Do czego służy nawilżacz powietrza?

Nawilżacz powietrza to kompaktowe urządzenie zapewniające odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Dzięki swoim mechanizmom i procesom zamienia wodę ze zbiornika w lekką mgiełkę i rozprowadza ją po pomieszczeniu. Dzieje się to szybko i praktycznie bez naszej ingerencji. Wystarczy tylko zapewnić dostęp do wody i gotowe. Oddziałuje to pozytywnie na jakość powietrza i organizm człowieka. Nawilżacz powietrza to nieoceniona pomoc w walce z patogenami i wirusami, na które szczególnie narażone są niemowlęta i dzieci. Aby pomóc im w walce z różnymi chorobami, i zminimalizować ich ilość zaopatrz się w to urządzenie.

Badania pokazały, że odpowiednie nawilżenie powietrza może znacznie obniżyć ryzyko zachorowania na grypę. Co więcej odpowiedni poziom nawilżenia powietrza może zmniejszyć intensywność objawów alergii, oraz ryzyko infekcji górnych dróg oddechowych. Większa wilgotność ułatwia również oddychanie podczas infekcji dróg oddechowych oraz w wypadku alergii.

Nawilżacz powietrza może służyć również do aromaterapii. Wystarczy, że do wody dodasz kilka kropel ulubionego olejku zapachowego, czy eterycznego i w mgnieniu oka rozprowadzi się on po całym pomieszczeniu, fundując domową aromaterapię. W zależności od wybranego zapachu, pobudzi cię on do działania lub pomoże ukoić maluszka do snu. Aromaterapia zwiększa siłę psychiczną i fizyczna dziecka, oraz sprzyja głębokiemu snu. Na takie terapie często wydaje się mnóstwo pieniędzy, więc może warto zorganizować sobie takie relaksujące spa we własnym domu?

Dodatkową zaletą już nie związaną ze zdrowiem i organizmem człowieka jest wpływ dobrze nawilżonego powietrza na rośliny doniczkowe. Zasychające końce liści na brązowo to właśnie znak, że powietrze jest dla nich za suche i nie mają odpowiednich warunków do bujnego rozwoju. Zwłaszcza, gdy postawisz okaz lubiący wilgotne powietrze przy kaloryferze długo tam nie przetrwa, ponieważ właśnie grzejniki emitują suche powietrze. Takie poprzysychane rośliny nie prezentują się zbyt dobrze i wyglądają jakby miały zaraz paść. Możesz, albo się z nimi pożegnać, albo zraszać je spryskiwaczem. Zamiast spryskiwać je codziennie ręcznie wodą doskonale zadziała na nie również nawilżacz powietrza. Gwarantuje, że od razu wegetacja ruszy do przodu.

Jak wilgotność powietrza wpływa na zdrowie?

Wedle najnowszych badań szacowany prawidłowy poziom wilgotności powinien osiągać między 40 a 60% (określa się ją mianem wilgotności optymalnej), niestety bez odpowiedniego sprzętu trudno go osiągnąć. Zwłaszcza zimą, gdy kaloryfery odkręcone są na maksa, albo gdy zaczyna się palić w kominku nawilżenie powietrza drastycznie spada. W takich warunkach ciężej się funkcjonuje, a długotrwałe przebywanie w takich warunkach może prowadzić do szeregu dolegliwości zdrowotnych.

Niski poziom wilgotności, a co za tym idzie suche i ciepłe powietrze, może być przede wszystkim bardzo problematyczne dla alergików i osób chorujących na astmę. Takie warunki wysuszają błonę śluzową, która przez to staje się bardziej podatna na infekcje oraz może powodować suchy, drapiący kaszel. Warto pamiętać, że w suchym powietrzu znaczniej dłużej utrzymują się patogeny, kurz, czy roztocza. Przez to alergicy są stale narażeni na kontakt z cząsteczkami, wywołującymi niepożądane objawy.

Długotrwałe przebywanie w otoczeniu powietrza z niską wilgotnością może wywoływać np. nawracające bóle głowy, problemy skórne, czy łzawienie oczu. Często myślimy, że to po prostu niewyspanie i nie bierzemy pod uwagę, że powodem naszych problemów zdrowotnych może być jakość powietrza, w którym żyjemy.

Suche powietrze wpływa też negatywnie na kondycję skóry. W takich warunkach pęka i traci swoje właściwości ochronne. To może prowadzić do alergii skórnych, czy świądu. Podobnie działa na włosy. Przy niskim nawilżeniu szybciej się przetłuszczają i są w gorszej kondycji.

Elektroniczna waga dziecięca - dlaczego warto?

Proces kontroli wagi dziecka to bardzo istotna czynność, szczególnie w okresie niemowlęcym. Proces ważenia niemowląt powinien odbywać się regularnie, jesteśmy wtedy w stanie ocenić prawidłowe przybieranie. Waga elektroniczna dziecięca umożliwia dokładne i prawidłowe ważenie niemowląt. Dzięki temu możemy na bieżąco kontrolować masę ciała i dbać o prawidłowy rozwój każdego maluszka. Dedykowane dzieciom produkty posiadają wiele przydatnych funkcji, jak np. funkcja Hold, czy funkcja tarowania, które zapewnią precyzyjny pomiar. Za pomocą takiej wagi elektronicznej jesteśmy w stanie dokonać pomiaru w pozycji leżącej nawet kiedy dziecko się porusza. Dobra waga będzie niezastąpionym pomocnikiem każdej mamy. Mając na względzie troskę o dobro naszego dziecka, warto zaopatrzyć się w tego tupu sprzęt. Zobacz wagi elektroniczne dziecięce dostępne w naszym sklepie.

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies OK, AKCEPTUJĘ