wzrost
40-75 cm
61-105 cm
100-150 cm
waga
0-13 kg
0-18 kg
0-25 kg
15-36 kg
mocowanie
ISOFIX
pasy
kierunek jazdy
tyłem
tyłem/przodem
przodem
atesty
Test Plus
ADAC
homologacja
ECER44-04
i-Size
   

Foteliki samochodowe do jazdy tyłem

Foteliki samochodowe tyłem/przodem

Akcesoria do fotelika samochodowego

Foteliki samochodowe - komfort i bezpieczeństwo twojego dziecka

Kiedy ma się małe dziecko, każda podróż samochodem stanowi pewnego rodzaju wyzwanie. Aby zapewnić swojemu maluszkowi komfort oraz bezpieczeństwo, warto zainwestować w dobrej jakości fotelik samochodowy. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór fotelików, wyprodukowanych przez uznane marki, cieszące się zaufaniem klientów. Sięgając po produkty dostępne w naszej ofercie możesz mieć pewność, że będą to foteliki o doskonałym standardzie, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Każdy fotelik znajdujący się w naszym sklepie, został wykonany z dbałością o detale.

Czym się kierować wybierając fotelik?

Konieczność wożenia dzieci w fotelikach, jest regulowana prawnie. Jednocześnie jednak przepisy nie określają, czym charakteryzować się dobrej jakości foteliki samochodowe. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem konkretnego modelu?

Pierwszą kwestią, którą należy uwzględnić, są podstawowe informacje dotyczące interesującego nas modelu. Wybierając fotelik samochodowy dla swojego dziecka należy uwzględnić przede wszystkim wiek oraz wagę maluszka. Istotny jest również kierunek mocowania - dla niemowląt oraz kilkulatków polecamy foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. W przypadku nieco starszych dzieci, można zdecydować się na fotelik mocowany zgodnie z kierunkiem jazdy.

Kolejnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę, są rozwiązania związane z bezpieczeństwem. Podstawową funkcją fotelików samochodowych jest bowiem zapewnianie ochrony w trakcie jazdy oraz w trakcie ewentualnego wypadku.

Dlaczego tak ważne jest wożenie dzieci w foteliku?

Podczas szukania fotelika samochodowego dla swojego maluszka, należy pamiętać, że dzieci mają nieco inną budowę niż osoby dorosłe. Maluchy mają nieproporcjonalnie ciężkie głowy, co w połączeniu z nie do końca rozwiniętym kręgosłupem i plecami sprawia, że dziecko nie może wykształcić odpowiednich odruchów związanych z przeciwdziałaniem obciążeniom. Jeżeli dojdzie do wypadku, a maluch nie będzie zapięty w foteliku, to konsekwencje takiego zdarzenia mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie dziecka.

Uczestniczenie w wypadku samochodowym zawsze jest związane z ryzykiem obrażeń. W przypadku maluchów, które nie będą odpowiednio zabezpieczone, na urazy narażony jest przede wszystkim kręgosłup. Aby zminimalizować ryzyko urazu, koniecznie zainwestuj w dobrej jakości fotelik samochodowy. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór model o doskonałej jakości, dzięki czemu bez problemu będziesz w stanie wybrać fotelik dopasowany do potrzeb twojego maluszka.

Foteliki mocowane tyłem do kierunku jazdy - podnieś poziom bezpieczeństwa

Dziecko znajdujące się w foteliku zamontowanym tyłem do kierunku jazdy jest narażone na pięciokrotnie niższe obciążenie szyi, niż dziecko, które znajdowałoby się w foteliku mocowanym zgodnie z kierunkiem jazdy. Dodatkowo, fotelik dedykowany do jazdy tyłem, chroni maluszka przed uderzeniem o przednie siedzenie.

W naszej ofercie znajdziesz foteliki BeSafe, która zaleca, aby dzieci jeździły tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak tylko jest to możliwe. Foteliki BeSafe dedykowane są niemowlętom oraz dzieciom do czwartego roku życia. Warto podkreślić, że sprzedawane przez nas foteliki BeSafe pozytywnie przeszły test Plus, będący jednym z najbardziej wymagających i surowych testów fotelików samochodowych na świecie.

Cechy fotelików samochodowych - czym różnią się poszczególne modele?

Modele fotelików samochodowych, dostępne w naszej ofercie różnią się między sobą m.in. sposobem montażu oraz rozwiązaniami odpowiadającymi za bezpieczeństwo dziecka. Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego fotelika, porównaj cechy poszczególnych modeli, uwzględniając np. czy fotelik ma możliwość ustawienia go w kilku pozycjach (dla komfortu snu dziecka), jak należy go pielęgnować oraz jakie jego elementy podlegają regulacji.

Dobrej jakości fotelik samochodowy powinien mieć ergonomiczny kształt, być wykonany z przyjaznych dla dziecka materiałów oraz posiadać pasy, zapewniające dziecku bezpieczeństwo. Oprócz tego fotelik może mieć osłonkę przeciwdeszczową, dodatkowe obicia oraz inne elementy podnoszące komfort użytkowania.

Przed zakupem fotelika warto również dowiedzieć się, w jaki sposób należy o niego dbać, ponieważ będzie to wpływało na koszty eksploatacji. Przykładowo, jeżeli tapicerka z łatwością daje się zdejmować i nadaje się do prania w pralce, to taki produkt nie będzie wymagał specjalistycznego czyszczenia w pralniach chemicznych, co pozytywnie wpłynie na koszt użytkowania.

Foteliki obrotowe - poznaj innowacyjne rozwiązania!

Cenisz sobie komfort? W takim razie foteliki obrotowe to produkt, który z pewnością cię zainteresuje. Ten rodzaj fotelików umożliwia obracanie ich w kierunku drzwi, co znacząco ułatwia wkładanie i wyjmowanie dziecka. W naszej ofercie znajdziesz foteliki samochodowe, stworzone z wykorzystaniem innowacyjnych, nowoczesnych rozwiązań, pozytywnie wpływających na komfort korzystania z nich oraz na bezpieczeństwo dzieci, które będą w nich podróżować.

Regulowanie nachylenia, pochłaniacz energii zapewniający optymalną ochronę najwrażliwszych części ciała dziecka, wkładka umożliwiające indywidualne dopasowanie dla każdego dziecka, czy też obecność wizualnych i dźwiękowych wskaźników, informujących o poprawnej instalacji fotelika, to tylko niektóre rozwiązania, które można znaleźć wśród sprzedawanych przez nas fotelików.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Oferta fotelików samochodowych dostępnych w naszym sklepie jest szeroka. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z naszymi pracownikami, którzy chętnie ci doradzą i pomogą wybrać model, który będzie jak najbardziej odpowiadał twoim potrzebom.

Nasz dział obsługi klienta chętnie odpowie na twoje pytania, przedstawi ci naszą ofertę i pomoże ci dopasować fotelik do twoich przyzwyczajeń, twojego samochodu oraz wieku twojego dziecka. Kupując nasz fotelik będziesz miał pewność, że twoja pociecha będzie podróżowała w sposób bezpieczny i komfortowy.