Bębenki Bongo

symbol: KA10753
promocja
możesz dokupić poniższy produkt(y) za 1 zł /szt

kkids.jpg

Bębenki Bongo

85,01 zł

dostępność: dostępny, wysyłka w ciągu 24h

dostawa w Polsce: od 7 zł zobacz »

dostawa zagraniczna: od 79 zł / EUR 20 zobacz »


Promocja:

Kupując ten produkt, możesz otrzymać wyjątkową Książeczkę Crocopen do nauki angielskiego za 1 zł!

Promocja obowiązuje: od 2020-08-01 - 2020-11-30
FIlm o produkcie

 

Doradca Rozwoju Dziecka >>

Wybierz właściwe zabawki rozwojowe dla Twojego dziecka.

 

Złap rytm i ciesz się muzyką. Bong, Bong, Bong.

Zabawka ma dwa tryby - bębenka lub muzyki. Do Ciebie należy wybór.

Każdy element zabawek K's Kids jest zaprojektowany w taki sposób, aby wspomóc prawidłowy rozwój dzieci. Aby łatwiej było zrozumieć rodzicom, jakie zalety zawierają zabawy z produktami K's Kids, stworzono Trójkąt Umiejętności, który pokazuje czego dziecko potrzebuje dla prawidłowego rozwoju fizycznego, poznawczego oraz społecznego.

Trójkąt Umiejętności to prosty przewodnik dla rodziców, pokazujący jakie umiejętności zdobywa lub rozwija dziecko w czasie zabawy daną zabawką i znajduje się na każdym opakowaniu produktów. Część zabawek jest zaprojektowana z myślą o rozwoju kilku sfer, inne mają za zadanie kształtować ich większą ilość-w zależności od potrzeb i możliwości dzieci znajdujących się na różnych etapach rozwoju.

Jakie umiejętności rozwija Twoje dziecko podczas zabawy z bębenkami?

Rozwój fizyczny

zmysły - zabawka ma wyraziste, przyjemne dla oka kolory, te kontrastowe barwy przyciągają uwagę maluszka rozwijając jego zmysł wzroku; różne tekstury sznurków pozwalają na rozwijanie zmysłu dotyku

motoryka mała - chwytanie sznurków rączkami i łapanie bębenków rozwijają motorykę małą

motorykę dużą maluch rozwija w czasie zabawy bębenkami - pochylanie się, by dosięgnąć zabawkę, chwytanie jej, uderzanie w bębenki - takie czynności rozwijają ruchy całego ciała

Rozwój poznawczy

umiejętności logiczne - dopasowywanie zwierząt na górze do wzorów na dole rozwija logiczne myślenie; ponadto dziecko uczy się, że uderzając w bębenki usłyszy dźwięk

kreatywność - uderzając w bębenki dziecko ma możliwość wymyślenia własnej kompozycji w rytm melodii

Rozwój społeczny

emocje - maluszek może bawić się bębenkami razem z innymi osobami, rozwijając swoje umiejętności związane z emocjami, w ten sposób może kształtować charakter i wzbogacać swoją osobowość; 

komunikowanie się - bawiąc się z innymi dziecko może rozwijać swoje umiejętności komunikacyjne

poczucie własnej wartości - dziecko ucieszy się, że uderzając w bębenek słyszy dźwięki, wzrośnie tym samym jego samoocena

Poniżej przedstawiamy poszczególne etapy rozwijające umiejętności dziecka, w zależności od wieku:

ETAP 1 (12-24 m)

Cel: Stymulacja zmysłów - Dotykanie tekstur

Metoda: Zachęcaj dzieci do dotykania różnokolorowych sznurków.

Cel: Tryb bębenka - Trening rozwój ruchów całego ciała

Metoda: Przełącz Bębenki Bongo na tryb bębenka.  Dzieci mogą uderzać w bębenki obiema rękami jednocześnie lub naprzemiennie prawą i lewą ręką. To kształtuje ich umiejętności motoryczne oraz zmysł dotyku.

 

Cel: Tryb bębenka - Wspólne bębnienie

Metoda: Przełącz Bębenki Bongo na tryb bębenka. Dzieci i rodzice mogą bawić się razem.

 

Cel: Trening równowagi - Układanie bębenków

Metoda: Dzieci mogą układać dwa małe bębenki, tworząc w ten sposób wielki afrykański bęben. To kształtuje ich równowagę i cierpliwość.

 

Cel: Tryb muzycznego akompaniamentu - Słuchanie muzyki

Metoda: Przełącz Bębenki Bongo na tryb muzyczny. Zabawka zagra trzy kawałki optymistycznej muzyki. (Aby aktywować następną piosenkę uderz w bębny po każdej piosence). Zachęcaj dzieci do poruszania się lub tańczenia w rytm muzyki! To kształtuje poczucie rytmu i rozwija ruchy całego ciała.

 

ETAP 2 (24-36 m)

Cel: Tryb akompaniamentu muzycznego - bębnienie w rytm muzyki

Metoda: Przełącz Bębenki Bongo na tryb muzyczny. Baby Bongo zagra trzy kawałki optymistycznej muzyki. Zachęcaj dzieci do bębnienia w rytm muzyki. To kształtuje poczucie rytmu maluchów.

Cel: Trening poznawczy – nauka nazw zwierząt

Metoda: Naucz dziecko jak nazywają się poszczególne zwierzęta widoczne na zabawce. Znajdziesz tam psa, pingwina, zebrę i nie tylko…

Cel: Trening poznawczy - Wskazywanie zwierząt

Metoda: Wymień zwierzę, a następnie zachęć dziecko do wskazania go na zabawce.

 

Cel: Trening poznawczy - Dopasowanie

Metoda: Przyłóż bębenki do siebie, w ten sposób dopasujesz zwierzę z bębenka u góry do odpowiedniego wzoru bębenka z dołu. Obracaj je pokazując postacie maluchowi.

 • rozwój poznawczy: Organizując dziecku otoczenie w pierwszych latach życia, wpływamy na jego szeroką gamę działań i doznań, niezbędnych w poznawaniu i badaniu świata znajdującego się wokół niego.

 • rozwój umiejętności artystycznych: Inteligencja artystyczna jest zdolnością do uczenia się o kolorach, kształtach, formach oraz umiejętnością rysowania linii, rozróżniania muzyki i rytmu, rozumienia proporcji i perspektyw. Zabawki o wyrazistych kolorach, książeczki, kolorowanki, zabawki muzyczne i sortery pomagają w rozwoju tej umiejętności.

  wiek: 12m+

  wymiary (cm): szer. 31 x wys. 9 x dł/gł. 16

  waga produktu po rozpakowaniu: 0.211kg

  waga z opakowaniem: 0.419kg

  EAN: 4892493108006

  karta produktu PDF » • OSTATNIO PRZEGLĄDANE
  Oferujemy tylko certyfikowane produkty - zabawki dla dzieci oraz akcesoria dla niemowląt. Oferujemy głównie zabawki i akcesoria dla niemowląt stymulujące rozwój. W Marko wyposażysz się także w foteliki samochodowe i wózki dziecięce.