Automatyczny termometr do mleka Milkchecker

symbol: MIL01
0+

Automatyczny termometr do mleka Milkchecker


Jedyny tak precyzyjny termometr do mleka.
Nowy, innowacyjny termometr do mleka, który dokładnie mierzy temperaturę cieczy w butelce.
Chcesz wiedzieć czy podajesz (przygotowujesz) mleko lub kaszkę swojemu dziecku w odpowiedniej temperaturze? Milkchecker jest dla Ciebie!

Koszmar obawy o odpowiednią temperaturę mleka jest już przeszłością. Milkchecker to zbawienie dla rodziców, niań i dziadków oraz… starszego rodzeństwa! To termometr, który precyzyjnie mierzy temperaturę mleka w butelce.

Twoje dziecko już nigdy nie poparzy się mlekiem, ale również nie wypije zbyt zimnego mleka. Zwykłe termometry potrafią być nieprecyzyjne we wskazaniach temperatury. Każdy rodzic ma za sobą historię sprawdzania temperatury mleka kilkoma termometrami, kiedy każdy wskazywał inny pomiar! Z kolei podgrzewacze zużywają prąd, podłączone do kontaktu nie są przenośne, zbiera się w nich kamień, a często każdy z nich przeznaczony jest do innego rodzaju butelek. Co więcej, mleko w podgrzewaczu nie powinno być podgrzewane dłużej niż kilkadziesiąt minut ponieważ traci smak, zaczyna kisnąć i namnażają się w nim bakterie.

Ręka rodzica bywa omylna i powinna służyć do przytulania, głaskania, a mierzenie idealnej temperatury mleka zostawmy precyzyjnemu urządzeniu opracowanemu przez naukowców.

Już nigdy nie poparzysz ręki, ani nie będziesz miał/a wątpliwości czy mleko podawane dziecku ma odpowiednią temperaturę!

Zalety:

 • Zastępuje podgrzewacz i termometr na podczerwień, dzięki czemu zaoszczędzasz pieniądze
 • Raz na zawsze pozbędziesz się obiekcji czy mleko jest zbyt ciepłe czy za zimne
 • Twoje dziecko będzie zawsze bezpieczne i dostanie mleko w idealnej temperaturze
 • Z Milkcheckera może korzystać zarówno niania, jak i babcia, czy starsze rodzeństwo, a Twoje dziecko zawsze dostanie mleko w optymalne dla niego temperaturze, bez zastanawiania się i strachu o jego zdrowie i bezpieczeństwo
 • Milkchecker jest precyzyjnym urządzeniem, bowiem mierzy temperaturę cieczy znajdującej się w butelce, a nie temperaturę butelki
 • Kompatybilny ze wszystkimi rodzajami butelek, zarówno plastikowymi, jak i szklanymi
 • W każdym momencie, i w każdym miejscu, możesz precyzyjnie  zmierzyć temperaturę mleka podawanego dziecku
 • Kolorowy wyświetlacz umożliwia wygodny odczyt temperatury mleka w nocy
 • Kiedy jesteś zaspana/y w nocy, Milkchecker wyda subtelny dźwięk informując Cię, że temperatura mleka jest nieodpowiednia
 • Urządzenie jest wodoodporne, dlatego możesz stawiać na nim butelkę tuż po wyjęciu jej z kąpieli wodnej. Możesz dostosować temperaturę wody do rozrobienia mleka wlewając ją bezpośrednio do butelki umieszczonej na urządzeniu, bez obawy zalania Milkcheckera
 • Zasilany jest bateriami (dwa paluszki), dzięki temu możesz zabrać go ze sobą wszędzie, nawet do samochodu
 • Milkchecker jest mały i mieści się w damskiej torebce
 • Uruchamia się natychmiast, automatycznie, nie wymaga dodatkowego włączania
 • Pomiar temperatury mleka nie wymaga żadnej innej czynności, poza postawieniem butelki na podstawce
 • Nie zużywa stale prądu jak podgrzewacz
 • Nie zbiera się w nim kamień (jak w podgrzewaczu)
 • Jedyna obsługa urządzenia to zmiana baterii
 • Idealne rozwiązanie dla „zakręconych Tatusiów”
 • Praktyczny prezent dla Młodych Rodziców i ich Pociech!


Nie ryzykuj zdrowia dziecka przygotowując dla niego pokarm
Bez względu na to czy karmisz mlekiem mamy czy mlekiem modyfikowanym koniecznie zwróć uwagę na sposób i temperaturę, w jakiej przygotowywany i podawany jest pokarm.

Mleko mamy, które było przechowywane w lodówce, należy podgrzać do 37° C i ta temperatura nie powinna zostać przekroczona. Przegrzanie mleka mamy grozi utratą wartości odżywczych, a enzymy trawienne (lipaza i amylaza), które zawiera, przestają być aktywne już w temperaturze od 40° do 55° C 1.

Mleko modyfikowane, w zależności od producenta i rodzaju mleka, powinno być mieszane z (wcześniej przegotowaną) wodą w temperaturach w przedziale od „temperatury pokojowej” do 70° C. Przygotowywane w innej temperaturze niż ta zalecana przez producenta może skutkować chorobami, w tym kolką jelitową u niemowląt oraz zatruciem przewodu pokarmowego przez pałeczki bakterii m.in. enterobacter sakazakii lub salmonellą 2. Dodatkowo mleko modyfikowane przygotowywane w nieodpowiedniej temperaturze traci witaminy 3.

Milkchecker to pierwsze urządzenie na świecie, które w precyzyjny i błyskawiczny sposób mierzy temperaturę WEWNĄTRZ butelki lub pojemniczka zawierającego pokarm dla dziecka (np. mleko, wodę, inne napoje lub kaszki, również posiłki podgrzewane w mikrofalówce). Zastosowanie Milkcheckera pozwala na całkowitą kontrolę temperatury procesów przygotowywania i podawania pokarmu, dzięki czemu wyeliminowane są powyższe ryzyka.Mleko mamy
Ponieważ mleko mamy przechowywane jest bez pasteryzacji, należy zachować wyjątkową ostrożność i sterylność zarówno podczas pobierania pokarmu przez mamę, jak i w trakcie przechowywania w lodowce, zamrażania, rozmrażania i podgrzewania mleka. Ściągnięte mleko winne być przygotowywane w pojemniczku, w którym zostało zamrożone lub przechowane w lodówce. Nie powinno być otwierane podczas podgrzewania. Przygotowując mleko nie wolno mierzyć jego temperatury poprzez otwieranie pojemnika i wkładanie do niego termometru lub palca.

Mleko modyfikowane
Producenci większości mlek modyfikowanych sprzedawanych w Polsce zalecają przygotowanie ich produktów w temperaturze ok 40° C. Z tego względu ekran Milkcheckera został specjalnie zaprojektowany, aby przy takiej temperaturze wody cyfry wyświetlały się na żółtym tle.

70° C to zalecana temperatura wody do zmieszania z mlekiem modyfikowanym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) 4, Organizację Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) 5, UNICEF 6, Europejski Urząd ds. Bezpieczeństw Żywności (EFSA) 7 i poszczególne agencje rządowe państw takich jak Wielka Brytania 8, Irlandia 9, Kanada 10 czy Luksemburg 11.

Milkchecker vs tradycyjne podgrzewacze i termometry
Podgrzewcze nie podają precyzyjnej temperatury cieczy wewnątrz butelki. Podgrzewacze mierzą temperaturę kąpieli wodnej/pary służącej do podgrzewania butelki, a nie samego pokarmu, dlatego ich wskazania mogą być mylące. Brak precyzji cechuje również zwykłe termometry na podczerwień, gdyż użytkownicy mierzą temperaturę w różnych odległościach od cieczy. W przypadku Milkcheckera ten problem jest rozwiązywany przez stałą podstawkę, na której należy umieścić butelkę, pojemnik lub słoik.

wiek: 0+

kolor: biały

wymiary (cm): szer. 8 x wys. 3 x dł/gł. 17

waga produktu po rozpakowaniu: 0.075kg

waga z opakowaniem: 0.115kg

EAN: 4897075261001

karta produktu PDF »OSTATNIO PRZEGLĄDANE